1. 1.
  istenilen bi yere gidiliyorsa keyifle hazırlanır bavul. Orada neler yapılacak ona göre bi plan yapılır ve yerleştilir. Ama istenilmeyen bi yere gidiliyorsa o bavul hazırlamak işkence gibidir.
  3 ... hendrix
 2. 2.
  büyük tecrübe ister. iki saat uğraşırsın yapmak için, sonra evin annesi gelir, senin yaptığını bozar ve iki dakikada daha düzenlisini yapar.
  1 ... hedebilir
 3. 3.
  özellikle evden okulun bulunduğu şehre gidileceği zaman işkenceye dönüşen durumdur. asla sığdıramazsınız,terlersiniz,yorulursunuz.
  ... komplikasyon
 4. 4.
  en çok beceri gerektiren kısmı fermuarı kapamak olan eylem
  3 ... kahvekremasi
 5. 5.
  (bkz: bavul)
  ... doksanüç
 6. 6.
  güzeL bir şeye başLamak için * bu kadar sıkıntı çekiLir mi sorusunu akLıma getiren..akabinde her sefanın bir cefası varmış atasözünü bana hatırLatan sıkıcı oLay.

  (bkz: öLüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için bavul hazırlamışım)
  1 ... tucimania
 7. 7.
  kaçmak kurtulmak için yapılan en sevilen eylem.
  ... freedean
 8. 8.
  (bkz: bavul toplama sanatı)
  ... doksanüç
 9. 9.
  hep son ana bırakılan dolayısıyla hep düzgün olamayan eylemdir.
  evin delikanlısı bavulunda annesinin görmesini istemeyeceği şeyleri taşıyacağı müddetçe bu iş ona kalacağından yolculuktan daha çetin bir iş olan yolculuk hazırlığıdır.
  1 ... yasakani
 10. 10.
  eşyalar düzenlenle katlanarak başlayan, ama akla gelen ve içine sıkıştırılacak her yeni öğeden sonra düzenin bozulmasına duyulan sinir olma durumuyla devam eden ve tıkıştırma eylemine dönüşen, son hadise olan fermuarın kapanmasını sağlamak için bavulun tepesine çıkıp bir kaç küçük zıplayıştan sonra mahfolmuş eşyalara duyulan iç sızısıyla bavulu kapamaktan ibaret olan durumdur. en can sıkıcı olan kısmı ise bavulu kapadıktan sonra akla gelen ayakkabıları nereye koyacağım şimdi düşüncesidir.
  (bkz: sigara yaktıran nedenler)
  2 ... jassmiana