bugün

izmir'in buca belediyesi'nde çalışırken sendikalı olmak istediği için işten çıkarılan kadın.

bugün kızılay' da yüksel caddesi ve karanfil sokak birbirine girdi sağolsun sayesinde bir miktar biber gazı tattım gözlerim yaşardı. ilk başta dtp' li gençlerin eylemi zannettim bir milliyetçilik sevdası bizde ki ya daldık arasına sonra çevik kuvvet araya girince seyirci pozisyonu aldık ve izlemeye başladık. utanmaz adamın biri karanfilin köşesinde ki apartmanın üçüncü katından kaldırım taşları fırlattığını gözlerimle şahit oldum, polisin biri kötü yaralandı.

eylemci ve arkadaşları kaçmak yerine apartman dairelerine saklanınca arama sonrası patır patır dökülmeye başladılar. eve gelince biraz araştırdım bir grup genç ve işten çıkarılana bu kadın, chp ankara il başkanlığına yürümek isteyince olaylar patlak veriyor. polisler gösteriye izin vermeyince çatışma başlıyor.

burada haklı bir dava olabilir lakin kızılay' ı felç etti hala yediğim biber gazından sonra hala burnum sızlıyor. birde o atılan taşlar neydi be kardeşim polis de insan evladı sanırım bir yaralı varmış. bu işsizlikte kpss girdikten sonra ilk defa polisliği seçmediğime sevindim. haklı olabilirsiniz ama üçüncü kattan kaldırım taşı atmak insanlığa yaraşmaz sonuçta polisde insan evladı onunda canı var o da ekmek telaşında.

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/05/23/ankarada.ortalik.toz.duman.15.gozalti/617681.0/
güncel Önemli Başlıklar