bugün

uyuşturucu, evlilik dışı ilişkiler ve çeşitli sapıklıklara hayranı olan insandır.
batı ne bok yerse o da yer.
onlar ne giyerse onu giyer.
yani kısacası dışa bağımlı biridir.
kişiliği bozuk, ergenlikten kurtulamamış, bir baltaya sap olamamış günümüz veletleridir.
haksızlığa uğrayan ahlaksızdır.

batının doğudan daha ahlaksız olduğu düşüncesi üzerinde neden bu denli kafa yoruyoruz anlamıyorum. örnek vermek gerekirse uyuşturucunun doğuda alası var. iranda her 3 yetişkinden biri afyon kullanıyor. dünyanın en iyi esrarı doğudan diğer ülkelere dağılıyor. gidin kahramanmaraşa pazardan kilo ile maraş otu alabilirsiniz. sonra aynı anda hem sıçıp hem kusma deneyimini tecrübe etmenin mutluluğu ile batının ahlaksızlığı hakkında tartışabilirsiniz insanlarla. yani uyuşturucu tanımımız illa amerikan filmlerindeki kendilerine eroin enjekte eden insanlarla mı sınırlı ?
zinadan bahsedelim birazda. batının evlilik dışı ilişki dediği şeye biz zina diyoruz. en basitinden bizler bu eylem için ayrı, özel bir tabir kullanıyoruz ki islam hukuku dahil olmak üzere doğu ülkelerinde zina; hukuk kuralları içerisinde çok geniş bir yere sahiptir. acaba neden ?

ayrıca toplumların ahlaki anlayışları; inanış, yaşadığı cografya, kültür gibi kavramlara göre değişkenlik gösterebilir. örneğin bizim toplumumuzda kadın memesi ayıp olarak karşılanırken çoğu afrika kabilesinde kadınlar göğüsleri açık gezer. çünkü onlara göre meme bir seks objesi değil bir insan uzvudur. şimdi bu onları ahlaksız mı yapar ? yoksa birileri tahrik olup tecavüz edebilir diye kapatılmaya zorlanan kadınların yaşadığı bir toplum mu ahlaksızdır ? siz karar verin. yanlış anlamayın ben burada doğu batıdan daha pistir boktur demiyorum sadece ahlak kavramı toplumsal bir olaydır.

birisi size tecavüz etmeye kalkmışsa onun ahlakını sorgulayın ama yan komşunuz sizinle hiç bir ilgisi olmayan bir konumda evlilik dışı ilişkide bulunuyorsa bundan size ne ? size etkileri ne ?
batının ahlaksızlığı doğunun ahlaksızlığı kadar sapkın değil.
bir yayı ne kadar sıkıştırırsan o kadar tepki kuvvetiyle açılır.
Dogu daha ahlaksiz. Youtube videolarinda her ikinci kelimesi sikerim olan yorumculari mevcut. Doguda Herkes kadini seks objesi olarak gördugu icin kapatmaya karar veriyor. Iranda bir bakan: " biz kizlari erken yasta evlendiriyoz yoksa tecavuz ederler kiza" diyor. Cunku burda herkez tecavuzcudur diyecek nerdeyse ahlaka bak.