bugün

birazda abaza oıduğu söyleniyor. gecenlerde arkadaşa faceden arkadaşlık yollamış

hacı eskişehir nere bura nere napacan ordan buraya....
ister kıskançlık desinler, isterse başka bir sıfat bulsunlar ama röportajından gördüğüm kadarı ile 31 olsa çekilmeyecek bir kardeşimiz...
futbolculuğuna diyecek hiçbir sözüm yok batuhan kardeşimizin. lâkin bu röportajından sonra kendisinden iğrendim desem yeridir.

tabiki lüks otomobillere binebilir, on numara kız arkadaşı da olabilir. fakat insanda biraz alçak gönüllülük olur. batuhan ın yaptığı tam bir sonradan görmelik.

batuhan ın bir başka benzeri için (bkz: medeni karpuz)
çok tatlı lan, bir gün malikaneme çağırayım da dolarlı kahvemi içsin fakirimtırak. yalnız bu gence zenginlik yakışmamış, mesela bana gençken de zenginlik öyle yakışırdı ki yanından geçtiğim en fakir dilenci bile rüzgarımdan etkilenip zengin olurdu, bi acayiptim.
boşuna beşiktaş'tan kovulmamış yeteneksiz futbolcu. yetenekli olsaydı bu yaşta eskişehirspor'da olmazdı. o övündüğün büyük beşiktaş taraftarı artık senden nefret ediyor.
fanboyları da çıkmış.
(bkz: eşşek sudan gelinceye kadar)
(bkz: kendini harcamak nedir nasıl yapılır)
yetenekli olduğunu fakat bu yeteneğini boş yere harcadığını düşündüğüm futbolcu.
Necip Uysal elmassa Batuhan gümüştür.
sevdigi birisi batuhanin ferrarisi ile 300 km hizda parcalarina ayrildiginda "batuhani kiskanmayin bok atmayin yeaoo" diyebilecek insanlar da var mi diye beni derin dusuncelere sevk etmis gotu kalkik futbolcu. boyle bir durumda adamin sadece futbolunu elestirecek boyle dusunenler sanirim. mutevazidir, simariktir, beni baglamaz ama "hiz yapiyom devlete para giriyor" diyen ve parasi ile degil mi mantigi ile hareket eden bir adami kiskanmayin diye savunan akil da nasil bir mekanizmaya sahip merak etmiyor degilim dogrusu. baskalarinin hayatini kendi zevkleri ugruna riske atmak nasil simariklik hanesine yazdirabiliyor insanlar hayret verici. paraniz olsa siz de ayni bokun gece mavisi olursunuz iste. bir tek bu futbolcu da mi var lan para. gezsin tozsun hayatini bayram etsin banane ama cevresini tehdit eden ve acik acik suc isleyen bir adami da neredeyse hakli cikaraksiniz. yuh.

daha sikik bir hayattan daha insan olmaya calisan optimus bildirdi.
bu adamın g.tünü kaldırmakta diretenler var ya bu bebe daha doğrusu trafik magandası bir bok yediğinde de arkasında duracaklar mı yoksa olası bir kazada kıskanmayın adam haketmiş çalışmış bu noktalara gelmiş mi diyeceksiniz merak ediyorum.
bu hizla yasamaya devam ederse fazla yaslanmayacak sahis.
bir kaç sene içinde bank asya da ortala bir takımda yedek kulübesinde göreceğimiz oyuncudur. karakteri çok komik geliyor bana bu çocuğun, bu kadar yeteneklisin ama görmemişler gibi garip bir lüks peşinde, karı kız peşinde, şov peşindesin be arkadaş.

kimse sana sevişme demiyor, kız tavlayıp onlarla gezip eğlenme demiyor, ama sadece bunlarla gündeme gelince çok acaip oluyor yahu. daha hiçbir şey olmaıdn ki sen, herkes senden birşeyler bekliyor ama daha hiçbir şey olmadan kendini çok sanıyorsun canım kardeşim be ya...
şu bir gerçek aynı yetenek bende olsaydı yada herhangı bırısınde olsaydı ondan daha beter olurdu.
Ruhunda kötülük olan insan.

Böyledir. Bazı insanların ruhu kötülükle yoğrulmuştur. Bu adam da bunlardan biri.

Bir de bu herif ve bunun gibilere inanılmaz tolerans gösteren, yaptıkları her türlü kötülüğü, aykırılığı, yanlışlığı peşinen anlayışla karşılamaya hazır insanlar vardır. "abi o genç yeaa, babacim çok para kazanıyor, yapcak tabi yeaa" diyen tipler var. Sanki messi, sanki kaka, sanki Hakan şükür, tugay, Rıdvan, metin hiç genç olmamış. Sanki kötü karakterli insan olup, devamlı ve ısrarla yanlışlar yapmak, dünyada bir tek kendisi varmış gibi şımarık ve tepeden bakmak genç ve paralı olmanın şartiymiş gibi.

Bir de bunun için ısrarla "yetenekli" deniyor. Ben, bu herif kadar bok sıçan nice yetenekler biliyorum, amatör kümede bitirdiler kariyerlerini. Batuhan kim lan?

Batuhan sen kimsin? Ama sorun sende değil. Çevrende bir tek adam yok belli, sana anladığın dilden konuşacak. Kedi yaparlar adamı kedi. Bu adam sahada adamın kaval kemiğini kırar. Dönüp de arkasına bakmaz bile.
türk futbolcularının neden bir bok olamayacağının en güzel ve somut örneği.
işin kötü tarafı bu çocuk şöhrete ve zenginliğe sonradan görme bir şekilde alışmış. sakatlık felan geçirse ve futbol hayatı bitse şuan bu çocuk intahar etme aşamasına gelir. ya da 2. lig e kadar düşse alacağı para ile yine lüksü bulamayacağından psikolojik bunalıma girer.

zaten boyunun dışında hız,bitiricilik ve teknik konusunda bayağı kabiliyetsiz. yakında 2. lig takımlarına kadar düşer.
abilerinin ve medyanın abartması sonucu bu hale gelmiştir. hemen totosu havaya kalkmıştır. insanın konuşurken biraz düşünmesi gerektiği kanıtlamak amacıyla allah onu karşımıza çıkarmıştır. ona bakıp kendimize çeki düzen vermeliyiz.
futboluyla asla gündemde olamayacağını çok iyi bilen ve işin magazinel boyutunu sonuna kadar sömürmeyi planlamış gayet de akıllı biridir.

tıpkı ne iş yaptığını bilmediğimiz ama her gün manşetlerde olan ünlüler gibi.

futbolunu hiç konuşmam bile bir beşiktaş maçının devre arasında ısınmaya gelirken yürüyüşünden belliydi futbolcu olamayacağı.
wayne rooney'den tek eksiği beyni olmamasıdır.burdan yetkililere sesleniyorum;olum adama biraz sebze falan yedirin aq.
türkiye'nin sahip olduğu en iyi pivot santrfor.
mental özelliklerinin yerlerde süründüğü futbolcu. zeki bir insan olmadığına da eminim. yine de kötü futbolcu diyemiyorum arkadaş. sikbbe ile evimizde youla'nın attığı golle 1-0 yenildiğimiz bir maçta canlı izlemiştim ben bu adamı. o gün gol pozisyonuna bile girmemesine rağmen bizi top saklaması, indirmesi, oyunu açması ve paslarıyla bitiren adam olmuştu.

bir de bu kadar teknik direktör yanılıyor olamaz. bu adamı hollanda'dan istedikleri zaman beşiktaş izin verseydi de gitseydi kendisi de kurtulurdu, orada iyi de oynardı.
yabancı kontenjanının kaldırılması için başlı başına bir neden. yabancı kontenjanı kalksa bu adamın g.tünü bu kadar kaldırmazlardı. bu da efendi efendi futbolunu oynar çenesini kapardı belki de.
yeteneklerini boşa harcayan futbolcudur.