bugün

vasat oyun. single ı zaten fiyasko , onu geçelim multiside artık sniper dan geçilmez durumda. adım atıyosun tak sniper... vermişler birde mortar eline hem piyade avlayan hemde tank çitleten süper bir birim olmuş artık bir takımda ortalama 15 kişiden 8-9 u sniper. birçoğu da hile yapıyor. kısacası ölmüş oyun. modern warfare de sniperları çitletebiliyorsunuz en azından. burda geçiyor eleman cehennemin dibine , sen onu gariban silahlarınla tutturana kadar alnına yiyosun mermiyi.

haritalarının çoğu dandiktir.daracık yollara yığılmaya neden olur. bir tek africa harbor güzeldir ki onunda sonlarında oyun yine dar alanlara yığar herkesi.
şöyle geniş olması lazım haritaların. göt kadar yere yığmakla olmaz...
Çok oynamak istediğim sonuda hikaye modunu oynadıgım fakat multısını oynayamadıgım oyun.* Araştırmalarıma dayanarak yazıyorum : Bu oyun diğer BF serilerinde olduğu gibi multiplayer için tasarlanmış diyebilirim eleştiri almasının tek sebebini ise sp oldugunu dusunuyorum.Oyunda recon(sniper) oldugunuzda nısanı hedef aldıgınız noktanın bı tık ustunde tutmanız tavsıyedır.MP i oyun olmaktan cok savas sımılasyonu * olarak nıtelendırılmektedır.
tanım: başarılı bir savaş oyunu. hatta en iyilerinden biri. çünkü call of duty, medal of honor gibi türünün en iyileriyle mukayese ediliyor.
oyunda araç kullanılan bölümler çok başarılı. kah helikopterin içinden bir üssü yok etmeye çalışıyorsunuz ki, hem gerçekçi kılmayı başarmışlar hem de müthiş bir keyif ve heyecan veriyor oyuncuya. ya da kimi zaman silahlı bir aracın içinde öndeki bir konvoyu kovalıyorsunuz. aracı doğru kullanmanız gerekiyor, öyle haldır huldur yok. verdiği keyfi anlatamam...
yaklaşık 2 saat boyunca oynayıp zevk almak için kendimi siktiğim ancak bir türlü başaramadığım oyundur. şimdi diyeceksiniz bir boku da beğen ama öyle değil işte. fps olarak vietcong, medal of honor oynamış bir bünyeye grafik olarak tatmin edici gelebilir ama oynanabilirlik sıfır kanımca. silah elimdeyken oynuyor hissi alamıyorum. ara videolar çok fazla ve kafa sikiyor. akıcılıktan eser yok. modern warfare 2 ile karşılaştırmayacağım bile. 2 saat oynadım ve sildim. o yüzden call of duty'e devam.
call of duty'nin tüm serilerine beş basmış oyundur,multiplayer oynayınız.bir evin veya harabenin arkasına saklanayım diye yanlış düşüncelere kapılmayın,başınıza yıkıverirler mazallah.
4 saattir update yapıp duran oyun bozuntusu , data israfı...

yaptığı update de sadece harita paketlerini satın alanlara yarayacaktır.
yani orjinal oyuna sahip olan benim gibi gerizekalıların hiçbir kazancı olmayacaktır.
sadece oyuna giremiyorum. sanalda birilerini öldürüp stres atmak istiyorum ama giremiyorum... niye? ea hazretleri oyunun içine para verdiğiniz takdirde açılacak olan haritalar soksun diye... e lan ben trilyoner olsam bu rezilliğe ilk başta aptallık edip vermiş olduğum 59 liranın üstüne tek lira daha vermem. ne diye zorla yükletiyorsun şu haritalarını bana?
steam.com daki yılbaşı indirimiyle bir günlüğüne 10 dolara satılan oyun.
(bkz: battlefield bad company 2 vietnam)
screen shoot'larıyla ve de trailer'larıyla beni benden den alan, oyun. steam'de adamlar 10$ sattı ve heycanla inmesini bekliyorum, oyunun.
eski bir grafiker gözüyle baktığımda gerçekçilik itibariyle eşsiz bir fps oyun. yapay zeka çok çok iyi. black ops gibi tekrarlama adamlar gelmiyor. oyunda herşey yıkılıyor kırılıyor. kara mizah anlayışındaki ince esprileri hoş bir hava vermiş. uzun olması da ayrı bir avantaj. oynayın oynatın.
sabahlara kadar kastığım oyun...
çıktığında vatandan almıştım. Sonra MW2, MW vardı az oynadım, sarmadı pek, Abime verdim. Steam 10 dolara düşürünce aldım CODlardan sıkılmıştım, o günden bugüne oynuyordum, zevk de aldım hani EA oyununa göre. sonra biraz sıkıldım, MW2 ve BO ya girdim Arkadaş bu oyun tamamen FPS yeteneği katili Bildiğin. Sniper alırım FPS oyunların çoğunda, CODlar öyle bir hızlı geldi ki bana bu oyundan sonra, reflekslerim körelmiş bildiğin bu oyunu oynaya oynaya. uzun lafın kısası CODcuysanız yaklaşmayın bu oyuna pek. Sonra COD'a dönünce efsane oyuncu olsanız da afallıyorsunuz.

Hem yeni bir oyun geliyor COD bad company 3 diye geyiğini yaptığımız

(bkz: homefront)
animasyonları geriye gitmiş oyundur.
askerden dönen her türk vatandaşı gibi bu oyunun başına oturup g-3 piyade tüfeğini seçtim...
eskiden gerçek bir g-3 gibi , şarjör takılır sonra kurma kolu bağlanır , akabinden kol düşürülürdü.
şimdi ise şimdi ise sadece şarjör takıyor. kurma koluna falan dokunulmuyor. lan benim bildiğim animasyonlar patch ile geliştirilir bunlar daha beter kaldırmışlar. onu da g-3 biliyoruz diye farkettim. kim bilir başka hangi silahların animasyonu tırışkadan.
sonunu getirdiğim oyun. tek kelimeyle harika.
şuan steamden 9.99 dolara kendisini ve iki dlcini edindiğim fps.

bu fırsat kaçmaz, ayrıca daha bir çok oyunda %75e varan indirimlere rastlamak mümkün.

(bkz: steam)
bir süre sonra güncelleme isteyen, güncellemeden açılmayan oyundur.
an itibariyle bitirdiğim oyun, oyunun senaryosundan hiç bir şey anlamadığım oyun, arada giren filmler sıkıcı direk skip yaptırıyor insana, call of duty black ops ve son medal of honor'un yanına yaklaşamayacak oyundur. bazı bölümlerde önümü görmekte zorlandım ayarlarla oynasam da değişmedi, tek artı yanı binaların yıkılması olmuş. oyunda 2 bölümü sevdim. karda yanlız başına kaldığınız bölüm, ekran donuyor falan, evde ki şömineden ötekine koşturmaya çabalamak güzeldi. diğeri de mortar'lar tarafından bombalandığınız koşturarak kanala gitmeye çalıştığımız bölüm. onun dışında beklentimi karşılayamadı, call of duty black ops gibi sürükleyici değildi.
singleplayer'ını ilk bölümden bıraktığım ardından parayıp basıp multiplayer'a geçtiğim oyundur, herkesin bildiği gibi başında günde 5-6 saat kalabileceğiniz bir görselliğe sahiptir, şöyle bir karşılaştırma vardır birde modern warfare 2 vs bad company 2 yazarlarımıza önerim mw2 single senaryo karakter bakımından oynanır para vermeyin torrent çekin ama battlefield bc2 varsa işin içinde parayı ödeyip multi oynamalısınız, oyunun bir güzel yanıda size ait statlarınızın olduğu bir sayfa oluşturulmaktadır ve badge olarak adlandırabileceğimiz hedeflere ulaşmaya çalışma çabasıda ekstra bir heyecan kadar örnekteki "http://bfbc2.statsverse.c...ats/pc/RuleTheNight/"; gibi bir sayfaya sahip olabilirsiniz.
nihayet multisinde adam akıllı gelişmeler yaşanmıştır.
-recon yoğunluğu nihayet sona erdi.
-hileciler battlefield 3 e koştu(hoş , tek tük de olsa hala hileci var)

ayrıca belirtmem gerekir ki bu oyunu kutulu olarak alırsanız ne steam a ne de origin e ihtiyaç duymadan çatır çatır multiplayer a akabilirsiniz. neden yazıyorum? hala bilmeyen cahiller var.
ps3 serverları hala dolu olan efsane oyun. girdi mi çıkamıyor insan.
Gecen senenin basinda kaybettigim oyun. Bugun tesadufen buldum kendisini. Neyse ki EA account hesabimi unutmadim. Halen oynanir ki bu.
hâlâ sunucularda oyuncu bulunuyor mu merak ettiğim oyun. orjinal almayı düşünüyorumda.
iÇinde ki helikopter pilotu olmak istediğim oyun müthiş bir senaryosu ve bağlayıcılığı var.
indirip tekrar oynamaya başlayacağım oyundur. ama bu sefer single senaryoyu oynayacağım, hiç oynamadığım için merak ettim. sonra belki multi yi oynarım.