bugün

bozuk bataryanın gittikçe şişerek patlamasıdır efendim.
çok duydum ama bir tanesini yaşamak üzereyim. bataryam metin akpınar'a döndü.
az daha çabalarsam hafif şişen bataryamın dahada şişip alacağı durum.
(bkz: fire in The hole)
etraf pil toplama kutularıyla dolu. çöpe atmak yerine o kutulardan birine atıverin.
hayati tehlikeye sebep olabilecek olay.

panpa siktin mi bataryayı ne yaptın bu kadar şişmiş? allah bağışlasın kaç aylık?

beybi!
hiç yaşamadığım olay.
en fazla duman çıktı tamirle uğraşırken.
çok aşırı tehlikeli bir olay.

ayrıca bu olay genelikle samsung modellerinde gerçekleşmekte. kimi yabancı firmeler uçaklarda samsung s7 model telefonları yasaklamış durumda sırf bu sebeple ki haklılar. sanıyorum ki 4 ya da 5 patlama oldu bu telefonlar sebebiyle. samsung yetkililerininde başı oldukça ağrıdı bu meselelerden ötürü.

sırf samsung da değil, her telefonda başa gelebilir bu. özellikle gece boyu telefonu şarjda bırakmak oldukça sakıncalı. buna kesinlikle dikkat edilmeli. giden can geri gelmez.
yangın çıkar çok çok ölürsün. şarjda kullanmayın yani.
Öyle kolay kolay patlamaz kardeşim. kaç kere testini yapıyor adamlar bunun çıkarmadan önce senin haberin var mı? telefonun aşırı ısınıyorsa o zaman dikkat et onun dışında özellikle yeni nesil cihazlarla birlikte bu risk neredeyse sıfır.
cihaz ve batarya orjinalse durduk yere patlama oranı yüzde 10 felan yazarlara tavsiye cihazınız şarja takılı iken konuşma yapmayın.
Merak etme, birşey olmaz... Çok şey olur.