1. 1.
  diktatör esed rejimi 1,5 milyon insanın ölümünden, 1 milyon insanın zindanlarda çürümesine, 9 milyon insanın mülteci olmasına yani toplam 11,5 milyon insanın hayatının mahvolmasına neden olmuştur.
  Ayrıca ülkedeki karışıliktan dolayı ortaya çıkan iğrenç örgütler dünyanın başına bela olmuştur.
  Şimdi soruyoruz, Libya ve tunus'daki dikta rejimini 1 ay içinde bitiren batı bu rejime neden gözlerini yummakta?
  -1 ... min son
 2. 2.
  esat saltanat varisi ve diktatör olsa bile isis'i, fsa'yı, kurdish rebels'i kurup sünni şii, müslüman hristiyan, arap kürt çatışmalarına yol açan amerika birleşik devletleri, s. arabistan ve katar'dı.

  körfez sakinleri clinton ve obama'nın kaleme aldığı dış politika hamlelerine türkiye üzerinden destek verirken, biz de arap baharı şakşakçılığı yapıp muhalif sesleri susturmuş, basın hürriyetini rafa kaldırmıştık.

  muhalif denilen haydutların hiçbiri suriyeli de değildi, ırak hapishanelerinden kaçan saddam yanlısı baasçı suikastçiler, katiller ve tecavüzcüler el kaideli küçük bir grupla sözde cihat hareketini başlattı.
  ... epsilon pi
 3. 3.
  Hazır bedavaya çalışacak köle, hem türkiye hem de daha fazla olarak yunanistan'ı mülteci baskısı ve masrafı altında tutma, suriye'yi işgale devam için oradaki istikrarsızlığı gerekçe gösterme..
  ... katalin
 4. 4.
  demokratik uzlaşıyla sona eren tek arap hareketi tunus'ta gerçekleşti, libya ve mısır'daki halk hareketleri yalnızca köle ticareti yapan eli silahlı aşiretlerin, mezhep ve ırk çatışmalarını besleyen avam sınıfının daha fazla insanı katletmesine vesile olmuş, devleti, hukuku, özgürlükleri hepten gasp eden tiranlıkların önünü açmıştı.
  ... epsilon pi