1. 1.
  28 şubat süreci nde irticai faliyetlerde bulunanları fişlemekle görevli ve tsk bünyesinde yer alan oluşum.daha sonra tasviye edilmiştir.
  2 -2 ... stirkof
 2. 2.
  bcg diye bilinen akıllara zarar darbe kurumu.
  5 -2 ... sosyoklon
 3. 3.
  amincilere,bölücülere,entel-liboşlara bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermiş ayrıca ülkemize demokrasinin ne kadar bol geldiğini kanıtlamış aydın,hür,laik ve tabiki silahlı grup.
  6 -18 ... panstar
 4. 4.
  başındaki zat, dönemin deniz kuvvetleri komutanı güven erkaya'dır.
  2 -1 ... nuh tufan
 5. 5.
  (bkz: tansu ciller)
  (bkz: necmettin erbakan)
  1 -1 ... pilotmont
 6. 6.
  memleketin anasını .. öhm, şeriatçılara karşı çok güzel fişleme işlemi yapan harika demokratik bir oluşum. zamanında çok güzel haberlerin medyaya servis edilmesi ve çarpıtılması ile türk ulusunun medarı iftiharı. kenan evren gibi bu ülke için çalışmış grup. ismi de pek güzel. sahi nerede o sapık tarikatlar, muz tarikatları filan, müslüm gündüzler bir anda yok oldu, yoksa..öhm, müslüm gündüz gibi adamları ortadan kaldırıp türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyan güzel grubumuz. yersen.
  peşin edit : işbu entry yüzünden fişlenip işkence filan görürsem aydınlık yarınlar içindir, katiyyen farklı bir şey aklınıza gelmesin.*

  edit : demokratik olsun olmasın o şartlarda gerekiyordu diyen arkadaşlara tansu çiller ve necmettin erbakan'ı gösteririm, şu anda villalarında trilyonları ile oturuyorlar ama acı çeken halk o kafaya oy vermemekte diretiyor, bilmem sandıkta anlaşılıyor mu.
  6 -3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 7. 7.
  (bkz: postmodern darbe)
  (bkz: 28 şubat süreci)
  2 ... dazzy
 8. 8.
  --spoiler--
  28 Şubat Süreci'ni planlayıp yürüten merkez BÇG'dir. BÇG'ye dair, TSK bünyesinde alınmış resmî bir onay veya emir yoktur. Bu örgütün kanunî bir dayanağı da bulunmamaktadır. Bu birim, devlet içinde oluşmuş bir çetedir. Devlet imkânlarını kullanan, devlet memuru sıfatını haiz, üstelik silah taşıyanlardan meydana gelen bir çete toplumun önüne çıkmaktadır. 28 Şubat Süreci, işte bu çetenin eseridir. 28 Şubat Süreci denildiği zaman aklımıza hangi isimler geliyor? isimleri alt alta koyduğunuz zaman bu askerî müdahalenin emir-komuta zinciri içinde yapılmadığı, bir cuntanın eseri olduğu ortaya çıkmaktadır.

  Batı Çalışma Grubu'nun adı ilk defa irtica brifinglerinde duyulur. Bu illegal oluşumun başlangıçta Deniz Kuvvetleri'nde kurulduğu, sonra isim babalığını Çevik Bir'in yaptığı biliniyor. 28 Şubat'ın postmodern olaylarından biri olan "Köstebek olayı", gerçekte bu çetenin bütün belgeleri ile deşifre edilmesi; mukabilinde, deşifre edenlerin yargılanması olayıdır. BÇG, bir çete olarak bir onbaşı marifetiyle çökertilmiştir. Ancak süreç fazlasıyla dallanıp budaklandığı için, bu yırtık elbirliği ile yamanacaktır. Ele geçen çete belgeleri, içişleri Bakanı tarafından başbakan yardımcısına, oradan Başbakan'a, Başbakan eliyle Cumhurbaşkanı'na, oradan Genelkurmay'a, Genelkurmay'dan da ilgili birimlere ulaştırılmış ve BÇG yerine, BÇG'yi deşifre edenler hakim önüne çıkartılmıştır. Refah-Yol hükümeti sona erdikten sonra bir basın toplantısı ile BÇG belgelerini açıklayan ve bu örgütün illegal olduğunu söyleyen Meral Akşener'e Genelkurmay'dan tek kelimelik bir cevap bile gelmemesi, durumu özetlemektedir. Aynı şekilde BÇG belgelerini açıklama suçundan yargılanan Hasan Celal Güzel, mahkemeden defaatle BÇG ile Genelkurmay arasındaki ilişkinin sorulmasını istediğini kaydetmektedir. Mahkemenin yazılı müracaatlarına bugüne kadar herhangi bir cevap gelmemiştir. Bu örgüt, kelimenin en dar ve en geniş anlamları içinde bir çetedir. Karargâh subaylarından oluşan bu çete, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendisini değil, kurumsal itibarını cepheye sürmüştür.

  Ali Bayramoğlu, önemli bilgiler içeren kitabında Batı Çalışma Grubu'nun totaliter devletlerdekine benzer şekilde keyfî istihbarat toplayan bir örgüt olduğunu açıklamıştır. Yayınladığı bir belgeden, Silahlı Kuvvetler mensuplarının ailelerinin de istihbarat elemanı olarak seferber edildiği anlaşılmaktadır. Bu şekilde toplanan bilgilerle insanların fişlenmesi, istihbarat teknikleri açısından bir faciadır. Stalin dönemi Sovyet uygulamaları gibi devlet, Batı Çalışma Grubu eliyle bir istihbarat devletine dönüştürülmektedir. BÇG'nin keyfîliği herkesi korkuttuğu için, irtica brifinglerinde görülen manzaralar ortaya çıkmıştır. Allah'tan bu kadar bilgi ve istihbaratın altından BÇG de kalkamamış, bu sistem çok sayıda masumun canını yakmasına rağmen daha fazla ileri gidememiştir.
  --spoiler--

  mümtazer türköne'nin bu harika yazısının tamamı için bkz: http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=506352
  3 -3 ... art ist
 9. 9.
  28 şubat'ı planlayıp organize eden "gayri nizami"* kurum. deniz kuvvetleri komutanlığı bünyesinde kurulmuştur. başında çevik bir vardı.
  2 ... kutt
 10. 10.
  kendilerini milletten daha akıllı sanıp milletin silahlı kuvvetleri içinde çeteleşen bir gruptur, hepimiz için utanç kaynağıdır kendilerini milletten daha üstün sayıp silahlı kuvvetleri kendi paranoyalarına ortak etmeleri suçuyla cezalandıramadığımız için.
  3 -1 ... birdy