bugün

Oğlum adamlar hala ve hala seçimden sonra düzelir diyor. Seçimden sonra 4.20 ye iner sonra gene devam amk.
"Gücünün yetmediği adamı zayıflatmak için aç bırakırsın". iletişim hızlanır, dünya küreselleşir, toplumlar modernleşir ama bazı ilkel bilgiler hiç degişmez.
Benim güzel ülkem savaşlarda yıkılmadın, saldırılara, tehditlere boyun eğmedin. Seni zayıflatmak isteyenler elbette ekonomini çökerteceklerdir. Neden hala inşaatlara para akıtıyorsun, niye üreten son kurumlarını da satıyorsun.
Ülkenin gerçeğini ifade eden söz.
dikkat et de sana batmayalım.
çoluk çocuğun diline düştü ya ekonomi, helal olsun.
ekşi sözlükten yeni geldim buraya biraz içim ferahladı valla! ülkece çok zor bir dönemden geçiyoruz, abd ile kriz falan derken batmak işten bile değil! allah yardım etsi!
Dolar uçuyor, euro istikbal göklerdedirden daha da göklerde, bizler zaten kıt kanaat geçiniyoruz. Siyasi bir söylem ya da serzeniş değil ama gerçekten bombok bir durumdayız.Ölüyoruz amk
Gerçek anlamda ekonomi olarak batıyoruz. Geyik yapılacak hali kalmadı.
Son zamanlarda duyulan söz.
Finans kesimine yapacağınız tehdit tüm sektörde işitilir.

Devlet bankaları aracılığıyla zararına kredilerle fonlanan belli başlı yandaşların sırtı sıvazlanıyor ancak direkt finans kesimini tehdit ede ede sağlanan fon bu gidişle yalan olur. Sanayi, inşaat, tarım, otomotiv, emlak, eşya daraldığı gibi elektrik tüketiminde bile daralma var. Eskiden var ki ithal ediyoruz diyenler şimdi yerli üretim diye ağlayıp yokluktan ithal edemedikleri için yükselen ihracatı örnek gösteriyor.

Tcmb net rezervin hızlı eriyişi yüksek faize rağmen carry trade balonunun patladığını zaten gösteriyordu. TL cds arşa ererken, TL swap faizi %30'a fırlarken yılbaşından buyana aralıksız dövize yönelişin yarattığı kanalı bundan sonra yüksek oranlı glp faizi hiç tutmaz.

Batıyoruz ama bu sefer ciddi ciddi batıyoruz, devletin mal varlığı da kalmadı satacak tek şeyimiz özgürlüğümüz.
görsel
vlla mı lan!?!