bugün

sag frame > kisisel istatistiklerim > entry bilgilerim

altinda entrynizin * kac karakterden olustugunu gosteren sutunun adi.
kopyala yapıştırmaları da basılmış gibi gösteren istatistik.
(bkz: beş)
(bkz: beşi c ye al)
50.000 kelimenin üzerinde entry niz varsa (benim var) ucu gözükmeyen yeşil çizgidir.
(bkz: bu bilgi gerçek hayatta ne işime yarayacak)

not: gene de sağol zall, illa birilerinin işine yarar

edit: anında vazgeçtim lan, sevdim bu özelliği de. yani bi şey farkettim ve bana bu farkındalığı sağladığı için sevdim.

en çok oy verilen entrylerim, en az harf yazdığım entrylermiş. aferin, durmak yok yola devam.*
kopyalarda şaşıran lan napsam ki, en iyisi sallayayım diyen bölmedir. ayrıca merak ettiğim bi şey daha var. ben bi kelimeyi yazıp sonra vazgeçsem silsem. yazdığım kelime oraya sayılıyo mu ve silerken delete e bastıklarım da sayılıyo mu. bunların cevabını acil istiyorum zall! bu arada bu entryde bile özellikle silip silip yazdım bakalım hangisi doğruymuş.
(bkz: yatakta basilmak)
*
bkz yazarlarini ortaya cikarmakta kullanilabilecek istatistiki veridir.

herhangi bir yazar icin:

select avg(e.basilan tus sayisi) from uusers u, entries e
where u.userId=e.userid and e.userid = X

querysinin sonucu < 56 ise ( 50 tanesi baslik icin, 2 tanesi parantez icin 4 tanesi "bkz:" kismi icin ) %95 confidence interval ile yazarimizi bkz yazari olarak damgalayabiliriz.

afiyet olsun.
backspace, delete, caps lock, shift tuşlarına basılanı say-a-mayan aparat. haram zıkkım olsun.
hele backspace ve delete i iki kere sayması gerekirken. bir o harfi yazarken bir de silerken 2 kere basıyorum kardeşim ben tuşlara.

sktin attın güzelim istatisitiği işte. götümüze girecek sırf bu yüzden global warming.
ilk başta entrymin oylanma sayısı sanıp sevindiğim bildirme mesajı.

entrymi 200 küsür kişinin oyladığını aklım hayalim almıyordu, zaten oylamamışlar.
sözlükte pek bilinmeyen ilginç bir istatistik. entrynizin kaç karakterden oluştuğu bilgisini veriyor. karakter sayısı olsaymış daha bi şukela olurmuş zira copy paste yaparken mause tuşu dışında hiç bir tuşa basılmıyor.
millet bakıp okuyor ama niye yorum girmiyor altıma diye düşünüyorken ulan bu işin altında başka bir iş vardır diye şeyedip doğrusunu öğrendim sonunda..
en uzundan bir fazlasını yazmak farz oldu artık.. yazmayı düşünmek sünnet hala..
sünnetliyim..
ilk baktığımda entry kaç defa oylanmışsa onu gösteriyor sanıyordum.
yanında ki "oy" başlığını görünce bu ne peki diye merak ettim meğerse entry içinde kullanılan karakter sayısıymış.
açılan başlığa kac kişi bakmış gibi algılanan istatistik.

bu tufaya bende düşmüştüm.

+zahaar, uzun yazınca daha bir fazla insan okuyor.
şuana kadar hep entrynin görülme sayısı olduğunu düşünüyordum.
feci bir bug ile karşı karşıya gelen istatistiksel veri sağlayan sütun.

hacım ben bir yerden yazı kopyaladım, 500 küsür karakter geldim burda ctrl+v tışlarına bastım, sonra gittim kişisel istatistiklerime. "basılan tuş sayısı 560" diyor.

bug var hacım, düzeltin onu.*
onun yerine kaç kişinin okuduğunu gösteren bir gösterge olsaydı daha iyidi.
çaylakların sözlüğü öğrenene kadar bilmedikleri tuş sayısı kavramı yüzünden, ne kadar çok okunuyor entrym ama hiç oylanmamış diye üzüldükleri gereksiz sütun.
meğerse girdiğin karakter sayısıymış. ne görülen, ne duyulan, ne oylanan...
9568 tane vurduğum tuş sayısıdır... (bkz: turuncu gözlü mavi tenli beyaz saçlı hatun)
9641 ile ikinciyi çaktığımdır... (bkz: turuncu gözlü mavi tenli beyaz saçlı hatun/#25654183)