bugün

bazı bazı yaptığım düşünce egzersidir.. özellikle zamanında biraz bakındığım bir sözlük sitesi, bazen haber vermeden başlığı istediği yerden kesip yayınlamaya başladığı için, uzmanlaştım bu konuda..

hatta bir kere ''günümüz serbest piyasalar ekonomisi bankacıların aktardığı değişik fon gruplarının makro ve mikro düzeyde ülke endüstrisine verdiği onarılamaz zararların raporlanması'' gibi bir başlık açacaktım da, karakter sınırı yüzünden, ''günümüz serbest piyasalar ekonomisi bankacıların ak'' diye çıktı yanda.. sildim ben de, bankacıların amına koymak istemem.. hem küfürlü başlık da hoş bir şey değildir..

nedir abi işte, sokakta aklına bir başlık gelir de, kafadan sayarsın manyak gibi boşluklarla falan toplam kaç karakter, sözlük şablonuna uyar mı falan diye.. uymuyorsa kırparsın.. ha bazen de sözlük dünyasına yabancı gözler tarafından manyak ilan edilirsin..

bir kere başımdan şöyle bir diyolog geçmedi değil diyemem çünkü yalan söylemekten hoşlanmadığım kadar gerçekdışı bilgi vermeye bayılırım:

rn(kendi kendine)/ 5, 5+7 ne etti, 56 (kafa karışık o zamanlar baya), olmaz, aradaki boşluklarla falan 23'e düşürüm, yanına 4 harfli bir kelime gelirse, 27..
hh (hıyar herif)/ alo 911 mi? burada manyak bir adam var kendi kendine sayılar sayıp somurtuyor. deli galiba gelin alın.
rn/ abi manyak mısın, boston'da mıyız, 911 ne?
hh/ aa doğru ya, amerikan filmleri işte. neydi burada polis help?
rn/ 0533 661 xx xx olması lazım.
hh/ eyvallah abi. arıyorum.
*zırrr*
rn/ efendim canım?
hh/ alo polis mi? ha burda bir manyak var devamlı kon....
rn/ sen tam bir gerizekaymışsın be birader.
hh/ ayıp oluyor memur bey.

hikaye yalan, yukarıdan kafanız karıştı değil mi? ağlatmayayım daha fazla sizi..
bir de cep numaram hakikaten 0533 661 xx xx.. öyle herkese vermiyorlar bunu, deli bir numara.. arayın, görüşelim, kimyamız tutarsa neden olmasın..
sozlük yazarlıgını benimseyen sozlük icin yasayan sozlük icin öldüren * kişinin ozel hayatının bitmesiyle sozlüge iyice kafayı vermesi akabinde delirmesi günün her saatinde baslık ve konu düsünmesi format geregi baslık karakterini düsünmesi b karekter sorunundan sıyrılmak icin kafadan hesap yapması vs vs.

o kadar kendini sozlüge vermiştir ki gündelik hayatta sözlük formatını uygular ornegin telefondan bir iş icin telefon numarası ve isim soy isim aldıgını düsünelim;

+abdullah mehmet ozdemir 0212 244 xx xx *
-abdullah mehmet ozdemir mi abi? lan dur refere ettik bu lafı silelim abi formata aykırı.

şimdi boyle anlatınca komik olmadı lan. -ühü-
güncel Önemli Başlıklar