bugün

bu sözlükte dikkatimi çeken bir oluşumdur. misal, kedi: 4 ayağı olan ve karada yaşayan bir hayvandır gibi okuyucuları aptal yerine koyan yorumlar yapılması olayıdır. hadi ya. şaka yapıyorsun. ben de ilkel liken sanmıştım halbuki kediyi. sensin lan aptal.
ukte dolduran yazarın, her garip başlığı tanımlamaya çalışmasıyla alakalıdır.

sahil zamanda açıp tanım yapsan, bir sürü laf yersin ama başına ukte diye yıldızlı bakınız koyunca legal bir tanım olmuş olur.(hesapta)
(bkz: gerizekaliya laf anlatir gibi sozluge entry girmek)
sözlüğün amacının, başlığın tanımlanması üzerine kurulu olduğunun farkında olan kullanıcıdır.
bizi aptal yerine koyup başlığı ilk entryde tanımlayan kişilerdir. örnek: fil, 5 ayağı olan kedi familyasına ait bir hayvandır. halbuki 5 ayaklı değildir filler. çükleridir o suratından sarkan şey. sürüngen familyasından olmalarına değinmiyorum bile.
(bkz: sözlüğün sözlük olduğunu unutmamalıdır) *
sözlüğün tdk`ya kaydığının emaresi.
halbuse;

kedi : kedi işte a.q. ne diyim daha.

ne güzel olurdu lan.
herkesin bildiği tanımdan ziyade farklı bir tanım üretemeyen * kişiler olup, bu şekilde yazmaya devam ettiklerinde format dahilinden hiç bir zaman çıkmayacaklarını düşünürler. *
sivri dilli olma özelliğini bünyesinde barındıramayan kişilerin özelliğidir. böylesi genelde sakin bir yazar profili çizer ve etliye sütlüye pek te karışmayı sevmez. *