bugün

oldukça acı vericidir.'mustafaaaa ver-kaç yap kankiiiii' haykırışına maruz bırakır insanı.
Topu ustunuzden atip, adam gectigini sanarlar. sonra da boy stepsi yok diye bir sey soylerler. boy stepsi ne amk?
adama fadeaway ile sayı atmak istersin ama o omzunu yakalanmıştır bir kere.
kulak aşinalığı ile söylenmeye çalışılan "alley oop" kelimesinin telaffuzu için gereksiz şekillere girilen durumdur.
asırı sıkıcıdır hıc zevkı cıkmaz.aynı sey voleybol ıcınde gecerlıdır.bılmeyenle oynamayın sınırlerınıze yazık yahu.
Berbat bi durum bir işi bilmeyen yapmamalıdır. Kısaca basket bilmeyenle oynanmaz.
Berbattır, iğrençtir, tiksinçtir. Her yaptığı hareket fauldür ama o kabul etmez "omuz omuza birader" "erkek oyunu len bu" cümlelerini duyarız. Basketbol oynamak yerine dayak yeriz. Zevk vermez. *
- Penaltı
- Penaltı mı?
Attiginiz crossover bile zevksiz gelir , adama kalsa sahanin superstari triplerindedir. Steps desek kanka ayip ediyosun der , yari sahadan top surmeden turnikeye girer.
sakatlıklar ve sinir bozukluklarıyla bitecek oyundur. Bir insan blok atarken göz çıkarmaya çalışır mı arkadaş. Aman uzak durun azıcık canınızı seviyorsanız.
crossover yaptığında nasıl yaptın onu sorusuna maruz kaldığın durumdur,çok sayı atınca küfür bile yiyebilirsin
sıkıştığı yerde rakibin ayağına çarptırıp 'ayak ayak' diye bağıranı vardır.
(bkz: ben bunu gördüm)
sakatlanma ihtimalinizi %67 oranında arttırır.
ağıza gelmeyecek küfürlerin sözlü olarak dışarıya yansıtılmasıdır.
faulleri futbolla bir tutmalarına neden olunur. kolunuzdan tutup omuz omuza mücadele diyenler mi istersiniz? faulu boyalı alanda yapınca penaltı bekleyen mi? eğer profesyonel olmayı hayal ediyorsanız kariyerinizi başlatmadan sizi sakatlayabilirler. yaklaşmayın hiç.
olum ne stepsi ya
-şşt hamdi steps ölemiydi lan.
şöyle bir diyaloğa sahne olur;
- beyler hadi basketbol oynayalım.
+ basketbol ney lan ben bilmiyorum onu, ilk defa duydum şerefsizim.
bilmeyen adam bir de senden yaşça büyükse sıçtığının resmidir. "ben bu oyunu senin yaşın kadar oynadım" replikleri hiç eksik olmaz. tamam da; sen parmak arası terlikle bu oyunun oynanamayacağını öğrenemedin mi yıllardır?
- Basketbol oynayalım mı ?
+ basketbol ne yahu ? Bir o atıyor bir sen atıyon, nerede o oyunun heyecanı.
- E oğlum oynayalım işte ne olacak ?
+ Yok be oğlum gel biz futbol çevirelim.
- Of...
11, 21, 31 kaçta bitecek bir maç yapılıyosa 0'a karşı yenmek şarttır bilmeyenleri. 21'de 3, 31'de 7 sayılık bi şans verilebilir. Öyle bi yenin ki bi daha topu eline almaya cesareti olmasın. Insan içine çıkamasın it oğlu it.
sadece fiziğini kullanarak basketbol oynarlar. asla dış atış kullanmaz ve dışarıda bekleyen zatıma ''kanka içeri gir riboğant'' tarzında söylemlerde bulunurlar.
Birinin sahada sağdan sola, soldan sağa, düz yukarı olacak şekilde gereksiz sıçramalar yapmasına sebep olabilecek durum.
(bkz: fake)
güncel Önemli Başlıklar