1. 1.
  kumaş pantolon ve de gömlekle oynayan kırolardır genellikle. önünde pek durmamak gerek. yoksa sakatlanma ihtimali yüksektir.
  2 ... arabaciarabayatasget
 2. 2.
  elinde basket topu, dilinde de ciyak ciyak sesiyle türkü olan kırodur.
  3 ... jikase
 3. 3.
  ağzında sigarasıyla, stepsi yeniden yazan izlenesi bünyelerdir. ama uzaktan.

  edit: bir de basketbol kıroları vardır ki onlardan bahsetmek istemiyorum ama 2 hafta önce oynanmış bir müsabakadan sonra bile yere zor basıyorum. ulan herifler tıp fakültesinde okuyorlar bide *
  1 ... eko le pew
 4. 4.
  kıro, kürtçede ''erkek evlat'' demektir. nedense dilimize serseri, kabadayı, zibidi tipi olarak yerleşmiştir. bu tip kişiler sivri burun kahverengi ayakkabı, üstte siyah kumaş ya da kot panrolon onun da üstünde çizgili gömlek giyerlerdir. basketbol (artık sepet topu oldu adı.) oynarken, bir ellerinde topu sektirirken diğer elleriyle de sigralarını tutarlar ve takımdaki kimseyi görmeden topu sektirerek birkaç adım atar ve de topu potaya karpuz atarmış gibi atarlardır. her ne hikmetse de attığı top potaya girer ki buna da balık denir.
  1 ... sockrates
 5. 5.
  sağ el top sektirirken sol dirsek böğrünüzü deşer. hızlı tuşelerle çok kolay top çalabilirsiniz kendilerinden.
  1 -1 ... double cross
 6. 6.
  top eline yakışmaz, maksadı uzaklardan topu potaya gönderip skor yapmaktır genelde. bu tipleri sallamayınız, onlar zaten topu uzaktan sallamanın basketbol oynamak olduğuna inanmaktalar.
  1 -1 ... bairam hoshtempo
 7. 7.
  yağmur yağdığında spor salonunda antrenman yapan futbolcular olması muhtemeldir.
  1 ... ersin
 8. 8.
  blok koyayım derken yanlışlıkla adamın ..mına koyabilirler dikkat etmek lazım.
  1 ... hakanrr
 9. 9.
  Kendisini bir şey sanan krodur. Evet.
  3 ... aydin oglu
 10. 10.
  ter silmek için her daim havlusu yanında hazır bulunur. kıroluğun alameti farikası olarak bu havlu da genelde boyuna atılır...
  ... cikita muz teoremi