1. .
  bir başkasına ait olan telefonda mesela salca olarak kayıtlı olan ismi, o kişiye çaktırmadan telefonu ele geçirip farklı bir isimle kaydetme hadisesidir. son derece eğlencelidir.

  birgün yazlıktayız, iki dayım ve ben karşılıklı oturuyoruz. sonra büyük dayım tuvalete gitti, küçük dayımla anlaştık ve sinsi planımızı uygulamaya başladık.

  dayım geldikten sonra ben daha önce hazırladığım mesajı çaktırmadan masa altından gönderdim ve dayıma mesaj iletildi. sonra dayım telefonu eline aldı, mesaja baktı, suratı acayip oldu. bir şaşkınlık ifadesi vardı ve olayı bizden saklıyordu. küçük dayımla ben gülmemek için kendimizi zor tuttuk. surat ifadesi mükemmeldi. sonra bir an duraksadı ve şöyle bir diyalog gerçekleşti:

  -: büyük dayım
  +: ben
  *: küçük dayım

  - siz mi yapıyorsunuz lan?
  + neyi dayı?
  - doğru söyleyin.
  * neyden bahsediyorsun abi?
  - iyi tamam öyleyse.
  + anlatsana ne oldu?
  - çağla şikel'den mesaj geldi "tostumu yedim bekliyorum" diyor.
  + nerde olduğunu söylemiş mi?
  - hayır yazmamış.
  * e mesaj atıp sorsana?
  - yok ya o arar beni olmadı. (anında havaya girdi.)

  sonra ben tuvalete doğru giderken aradım. gerçekler ortaya çıktı, güldük eğlendik.

  üç erkek bir araya gelince böyle şeyler oluyor işte.
  7 -1 ... salca
 2. .
  süper bir işletme taktiğidir.
  ... passionate
 3. .
  kendi ismini "turkcell", "avea", "vodafone", "telestet", "M-tel", "Orange" vs. * olarak değiştirip, "bilmem ne kazandınız onaylamak için bu mesajı cevaplayınız." gibisinden bir mesaj attıktan sonra, beklenen cevap geldiğinde el hareketi şeklinde bir mms ile cevap vererek yapılacak şakanın ilk adımı.
  2 ... goodnessofemptiness
 4. .
  eğer yeni sevgili olmuşlarsa, gerçek adın yazan yere "aşkım" "canım" "bitanem" gibi şeyler yazmak gayet normal sayılabilir bu eylem.
  ... maykomoni