bugün

şeytan tüyüne sahip ağzı laf yapan insanlardır. aynı şeyi siz yapmaya kalksanız elinize yüzünüze bulaştırdığınız gibi bir de üstüne borçlu çıkarsınız. en güzeli bu gibi adamlarla kanka olmaktır, hani belki ucundan kıyısından sebeplenirsiniz.
(bkz: serdar ortaç)
(bkz: pezevenk)
Baba yadigarı mirasa konmak , futbolcu olmak , şarkı söylemek temel örnekler olabilir.
günümüzden örnek vermek gerekirse, şarkıcılık ve oyunculukta bu işler arasına girmiştir. şarkılar desen tamamen dijital ortamda, bir, iki cümleyi defalarca tekrarlayarak, oyunculuk için ise oynayan dizilere bakılabilir. o oyunculukları her gördüğümde,
"amk bunların tonla parası var lan, sadece vasat bir oyunculukla, kıçı kırık bir şarkıyla. biz kıçımızı yırtıyoruz bi bok yok" der ve derin düşüncelere dalarım.*
internette dolaşan kazanç sistemi, para babası gibi şeyler, hepsi yalandır. para tuzağı hepsi.
(bkz: Fahişe)
dj denilen işi yapanlar. benim kendi kişisel çevremde ünlü olmuş bir sürü "dijey" i havada karada hökebilecek bi sürü insan var. adamların bi müzik arşivleri var, o dj´ler haltetmiş.

ben hiç anlamıyorum, nasıl oluyo da o bir "meslek " olabiliyo?...şarkıları sen yazmıyorsun, sadece fade out fade in yaparaktan müzik çalıyosun, yani başkasının yaptığı müzikleri disko´da cdçalar´a koyuyosun. milleti havaya sokacak bir müzik seçimi yapmaya dikkat ediyosun.

e bu işi ben de dahil yaşgünlerimizde hepimiz yapmıyor muyuz?...ne adamlar var winamp, wmedia müzik listeleri var adamların, otur dinle...harika listeler.

bu dj´lere gecede 100bin dolar ödendiğini falan duydum ben.

sen şimdi yaşgününden sonra arkadaşlarına, ya baksana bu playlist´i ben yaptım, adambaşı bana bi 20 lik çıkarsınız herhalde, desen, sana gülerler di mi?...ama dj´ye gülmüyorlar.

gerçekten...bu işin mesleki özelliği neymiş, hep çok merak etmişimdir.
balık ekmek ve bira sevenler derneği başkanı
(bkz: futbol yorumcusu)
(bkz: acun ılıcalı)
kimse bana çıkıp yok o adamın yaptığını büyük iş, becerilmesi kolay değil demesin. herifin yaptığı tek şey başka ülkelerin programlarının aynısını türkiye'de uygulamak. kendi yarattığı, piyasaya sunduğu bir yapım yok daha ortalarda. e parayı da buldu tabi böyle olunca ver elini televizyon dünyası. yaptığı işlerde bir boka benzese bari. *
masorler. yarim saatte bi dunya para aliyolar. gunde iki saat calisman yeterli.