1. ?.
  oyanada, buyanada salla. evir çevir, kıvır çevir, salla. ne kadar sallarsan sallada, babayı alıcan, sonunda.
  4 -1 ... samuel etooooo
 2. ?.
  tayyip erdoğan'dan inciler. bizim ülkemizde bir laf vardır ama burda olmaz şimdi dedi devamında da.
  ... burke
 3. ?.
  "sallama başını yel alır, sallama götünü el alır" deyiminin sansürlenmiş hali.
  1 ... tarum4r
 4. ?.
  "ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla"
  ıyyy.
  2 -1 ... yasamak gecti basimdan
 5. ?.
  rte'nin marifet sanılan sözü. başbakan olmuş ama ağzına ayar çekememiş işte. ben onun samimiyetine inanmadığım için rum vekili göt etti gibilerden düşünemiyorum affola. zamanında apo için söyledikleri ile şehitler için söyledikleriyle şehit ailelerini ve tüm türkiye'yi dumur etmişti. kendi şovunu yapıyor işte. alkış beklemesin.
  3 -2 ... bambu
 6. 1.
  siyasetten başka her boku yapan birinin sokak jargonu söylemi. bu dille ancak mahallenin kabadayılarıyla anlaşır bir başbakanın ve aynı seviyedeki bir yunan parlementerin al gülüm ver gülüm muhabbetidir. *Yemekte konuşma yapan Başbakan' a, Avrupa Parlamentosu Rum Milletvekili Marios Matsakis' in Türkiye' nin Kuzey Kıbrıs' ta işgalci olduğunu ve askerlerini ne zaman çekeceklerini sorması üzerine, Erdoğan sert çıktı. "Kıbrıs' ta asıl işgalci sizsiniz" yanıtı karşısında Matsakis' in alaycı bir şekilde kafasını sallayarak tepki göstermesine sinirlenen Erdoğan, bir anda gerildi. Matsakis' in kafa sallamasına; "Başını ne kadar sallarsan salla... Bizim ülkemizde böyle kafa sallayanlar için bir söz vardır. Buraya tam oturur ama şimdi burada söylenmez" sözleriyle tapki gösterdi. Konuşması sonunda yerine oturan Erdoğan' ın daha sonra yanına gelen Matrakis' le el sıkışması ve kısa bir sohbete girmesi de dikkat çekti. Erdoğan' ın kızgınlığına salondan herhangi bir tepki gelmezken, cılız bir alkış sesi bile duyuldu.
  Erdoğan' ın sert çıkışı konusunda görüşleri alınan Matsakis ise hiçbir şey olmamış gibi Erdoğan' ı Gazze konusundaki çabasından dolayı övdü. "Erdoğan' ı Gazze konusunda izlediği dürüst ve samimi politikadan dolayı tebrik ediyorum. Bence Erdoğan 21. yüzyıldaki en iyi Türk siyasetçilerinden biridir" diyen Matsakis' in Erdoğan' ın azarını ciddiye almadığı görüldü.
  Türkiye basınında Erdoğan' ın azar olayı ve Matsakis' in tepkisi "Azar yiyince övmeye başladı", "Matsakis Erdoğan' a hayran", "Başbakan Erdoğan Rum vekili fena fırçaladı", başlıklarıyla ciddi bir haber konusu olurken, bazı siteler de Erdoğan' ın bahsettiği cuk oturan sözün ne olduğu konusunda anketlere ve okur yorumlarına yer verdi.
  Erdoğan' ın azar olayı dışında AB hakkındaki görüşleri de dikkat çekti. Erdoğan, AB' ye, krizi fırsata çevirmesi ve kendine daha çok güvenmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. "Çekingen, dağınık, içine kapalı, alternatif oluşturmayan ve küresel meseleleri uzaktan seyreden bir AB, ön plana çıkma fırsatını yakalayamaz. AB'nin, yeni üyelerle genişlemesi ve vizyon geliştirmesi kaçınılmazdır." diyerek AB' nin daha girişken olması telkininde bulundu.
  http://www.sol.org.tr
  edit: copy-paste den kaynaklı abuk subuk simgeler düzeltildi.
  -1 ... tarzan ince dallarda
 7. 2.
  bırakın başbakan olmayı, milletvekili olmak için gerekli olan niteliklerden bile yoksun olduğunun düpedüz göstergesi olan gaf tır. gülümseyerek üslubunu bozmadan zekice bir laf sokmayla üstesinden gelebileceği durumlarda, mahalle kabadayısı edasıyla hareket edip, bir an önce tedavi olması gerektiğini kanıtlamış kişinin gereksiz söylemidir.
  -2 ... birdirbir