bugün

geceden beri çatlarcasına ağrıyan baştan muzdarip olan bünyenin bir de sınav çekemem deyip sınava gitmemesi, en iyisi.
baş ağrısından dolayı finale girememektir.

başı derken?

(bkz: geronimo ve çükü sorunsalı)
boğaz iltihabı geçirip,götten penisilin iğnesi olduğu için finale girmemekten daha iyi olan durum. *
saat 15:00 deki finali sabah 09:00 da sanıp saat 09:15 te uyanınca "anaskm kaçırdık finali" diyerek üzüntüye kapılmaktan daha iyi olan durum. *
başı ağrıdığı için sınava gitmemiş bünyenin evde otururken bardaktan boşanırcasına yağmur yağdığını görünce "iyi ki gitmemişim yoksa ıslanırdım" diyerek içini ferahlatmaya devam ettiği durum.
sınav öncesi aldığı fazla alkolün etkisi ile sabaha yoğun bir baş ağrısının sebep olduğu eylemdir.
- hadi t bag gel manyetik finali var.

+ olmaz başım ağrıyor.

- beni sevgilin mi sandın lan! kaçışın yok, skicem belanı.

+ ühü ühü yemedi...
finali o kadar gözünde büyütmüştürki sanki dünyanın sonu ** o derece yani e olacağıda budur başına ağrılar girer sınav seni psikolojik olarak yener yani. ** *
argo tabirle daşşaklı ebeveynlere sahip arkadaşların cesaret edebileceği iştir. zira sonu muhtemelen yaz okuluyla bitecek olan bu eyleme yağlı bir baba kapısı olmadan dalmak biraz riskli olabilir. Eğer arkada böyle bir baba yoksa başın değil götün bile ağırdığı durumlarda yapılmaması gereken eylemdir.
eğer migreni olan biriyseniz ya da kafatasında kırık vb. değişik sebeplerden ameliyat olmuş biriyseniz gayet normaldir zira bazı ağrılar kişiyi yatağa bile yatırabiliyor ama sıradan bir ağrıyı mazeret edinip girmediyseniz o sizin işgüzarlığınızdır, o zaman paşa paşa yaz okuluna gideceksiniz ya da seneye yeniden alacaksınız bütünleme varsa ne ala ama ege üniversitesi'nde türk dili ve inkılap tarihi dışındaki derslerde yok, yani egeliyseniz büt. şansınız da yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.