bugün

(bkz: efsane geri döndü)
300 ytl için değer mi? sorusunu akıllara getirsede hayat pahalı, para kazanmak lazım ve vefakar annelerimiz var değil mi ?
(bkz: anana ne)
(bkz: aydınlık için bir dakika karanlık eylemi)
(bkz: başlık sıçmak)

evet efendim tam anlamıyla budur. Yazıya dikkat ediyorum özellikle bazı noktalar kaşınmış herkesin ikiye bölünerek tepki vermesi istenmiş. Kalanı da zaten laf kalabalığıdır. Bir insan neden bunu yapar? Aklıma tek bir şey geliyor o da ilgi çekmek.. Çekin efendim ama bunu yaparken bu kadar da acemi olmayın.

Enrtry'e gelince, bir insanın zihniyetini ne türban kapatabilir ne de türbanı çıkarmak açabilir. Öyle çağdaş modern insanlar biliyorum ki, belli kesimler hakkında düşündükleri insanı insanlıktan soğutuyor. Nasıl bu kadar katı, bu modern görünüş içinde bu kadar bağnaz olabilir diyorsunuz kendi kendinize... Tabi bunun bir de tam tersi vardır. Başı kapalılık bir kimlikse evet o kimliğe ait olup başı açıkları görünce "cehenemmde yanacaklar" diye düşünüp bundan feyz alan bir kesim. Aslında bu kesimle bu kesimi bir böcek gibi gören kesim arasında hiç bir fark yoktur kanımca. ikiside bağnaz, ikisi de kendi alanlarında yoz yobazdır.

Burada mühim olan hoşgörüdür, insanları sevmektir.. Söz konusu olan anne, başı açıkken hoşgörülü ve insanları seven biriyse bu varsa içinde, başını kapatması aydınlığından birşey kaybetmeyecektir ona... ..Ve insana dair bir şey değişmeyecektir. Ha zaten bunlardan nasibini almamışsa başını açsın örtsün hiç farketmez zaten insanlıktan nemalanmamıştır.
cumhuriyeti bir din olarak gören hastalıklı zihniyetin, ırak cumhuriyeti devlet baskanı saddam ın yanına gönderilmesi, saddam dan ne gibi dersler çıkartılması konusunda imtihan edilmesini öneririm, saddam da bir cumhuriyetin devlet başkanı idi. cumhuriyet bir din degildir sevgili dostlar cumhuriyet bir idare şeklidir.

islam ile dini karşlı karşıya koyan akıl eksikliginin cümleler ile ifade edilmesidir.
herzamanki gibi yine yarmak ve sıçmak için açılan başlık olmuştur.
bak aga daha ilk cümle... orada bastım kahkahayı ve gerisini okumaya tenezzül bile etmedim inan.

--spoiler--
eskiden beyni gün ışığı ile aydınlanarak düşünsel olarak işleyen ve saçları rüzgarın her savuruşundan günü yakalamak istercesine savrulan başı açık, çağdaş ve ilerici olan annenin
--spoiler--

o kadar aydınlık ve zeka fışkıran bir cümle ki bu, kadın eğer saçını kapatırsa, düşünme yeteneğini de paralel olarak yitirildiği belirtilmiş. yani saç ile beyin arasındaki ilişkinin düşünmeye yaradığını beyan etmiştir. süperdir, yarmıştır, aferindir.

not: 6 yaşındaki yeğenime okuma yazmayı ve klavyede yazabilmeyi öğretsem ve desem ki, ''hadi başlık sıç'' inan eğer aynısını yapmazsa şerefsizim. * *
bluevelve nin türbana girmesi gibidir, bu durumda turban kararır, lekelenir.