bugün

basbakan rteye ait defterdir bu.gun icinde hangi yollardan ilerlemesi gerektigi bu defterde yazmakta olup bir nevi gunluk olarak da kullanılır. rte nin seyir defterinden birkac ornek:

bugun sabah erkenden ulkere ugramam gerek hisselerime yeni hisse katacagım lakin dikkat etmeliyim kadıkoyden ayrı gitmek son derece tehlikeli olabilir zira burası chpye ait.yolda taslanabilirim ben en iyisi kadıkoyden deniz yolu ile karsıya gececegime kopruyu kullanırım.ya da olmadı helikopterimle rahat rahat trafik cekmeden giderim bu sayede insanlara tepeden bakarım bıktım onların dertlerinden sanki ben de sıkıntılarını yasıyormus gibi numaradan duruyorum yanlarında.ogleden sonra yurt dısında okuyan kızımın yanına gidicem zira avrupadan ayrı gitmek istemiyorum beni pek sevmiyorlar. ben en iyisi yolu uzatırım nasılsa para devletten cıkıyor.bugunluk bu kadar yolum uzun.
harita metod olup kareli ve 4 ortalıdır. dışı janjanlı bir kapla kaplanıp değişik değişik çıkartmalarla süslenmiştir.
amekiya gittim amerika'dan geldim.
rte-kemalcim hava bugun nasıl uzerıme ne alıyım? bana yol goster.
unakıtan-cok kar yok bugun basbakanım.
rte- hmm hayırlısı o zaman biraz nakite ihtiyacım var da acabaaa??
unakıtan-ama soyledim ya kar yok bugun cebe dogru duzgun para girmedi odemelerim var yeni bir site yaptırıyorum.
bugün birisi bana "ne olucak halimiz?" dedi. bende ona "lan" dedim.. sonra, anasını karıştırdı, "ananı al git buradan" dedim. sonradan öğrendim, çiftçimiymiş neymiş? çiftçi ne demekse? hayır, ben başbakanım o bir çiftçi, kiminle muhatap oluyorsun değil mi canım?
cola turka'dan düz gittikten sonra Kekstra'dan sağa sapıp,Kremini'ye doğru ilerlerken,Rodeo'dan sonra ki Hanımeller'den sola sapmak...
bugün bizim emineyle amerikaya gidecez kızım hamile ya.işte sonra kankim bush a da bi uğrarım kıbrıs meselesini hallederiz.ordan istanbula geri dönerim gene bi kaç kendini bilmez gazeteci hakkımda asılsız(!) şeyler yazmış onların kulaklarını bi çekeyim.aman canım yaz yaz içim sıkıldı ne kadar yoğunum aman yaaaaaaaa...
(bkz: basbakanla seyyah arasındaki farklar)
yanı başında olan bitenler,
danışmanı olan cüneyd zapsu'nu söyledikleri,
yaklaşan kriz,
sürekli artan cari açık,
kemal abi'nin ihaleleri,
artan suç oranı,
avrupa birliği'nin politikaları,
halkın açlığı,
terörün yeniden patlak vermesi,
benzin zamları,

iyi bir seyirci.

(bkz: seyretmek)