bugün

memleketimizde insana verilen değerin ne boyutta oldugunu acıkca belgeleyen uyarı yazısı.*
(bkz: lütfen basamakta durmayın)
(bkz: cin olmadan adam çarpmak)
ömrü otobüslerde geçen her öğrencinin p harfini büyük r ye çevirdiği uyarı yazısıdır...***
bazı kapıların turk teknolojisiyle geliştirilmiş eski versyonudur.
uçan tekme atan, dayaktan geberten kapı gibi çoğaltılabilecek durumdur.
-basamakta durma otomatik kapi carpar.
-ön koltukalrı hamile veya kucağında çocuklu kadınlara devret
-bu koltuklar savaş gazilerine aittir.
-şişşş sen arkadaki önüne bak

bu ne lan otobüs mü nazi kampı mı?
memleket emir kipi üzerine kurulmuş da belediye otobüslerimiz geri kalır mı dedirten cümlecik
(bkz: basamakta durmayın otomatik kapı domaltıp ziker)
basamakta durup ve hızlı daaranıp otomatik kapıya ,daha sonrada yazıyı yazana çarpmak gerekir.sonuçta o otomatikse bende allahına kadar manuelim..
toplu taşıma araçlarında özellikle belediye otobüslerinde bulunan uyarı niteliğinde yazılmış yazı.
(bkz: başlıkta durmayın otomatik ayar verir)
otomatik kapının basamakta durmak suretiyle suç işleyen kişiye elektrik verdiğini zannettiren uyarı..
(bkz: kapıya dayanmak tehlikelidir)
gercekten carpa bilirdir. testedip onaylanmış bir olaydır. hatta giderken bu kapıya kafasını, kolunu kaptıranlarda vardır.
' çarpsa ne olur ki? ' dedirten uyarı amaçlı yazı.**
gorur gormez adami dumur eden, "yaklasmayin vururum" tarzinda tehditvari cumle obegi.
sadece çarpmaz bindiğiniz otobüs ikarus ise kenara bile sıkıştırır.based on a true story
kapının tersi yönde etki ile karşılaşınca geri açılması gibi bir güvenlik önlemi olmayan kapılardaki ibare sizi çarpar sıkıştırır ezer hatta doğrayabilir.
karşılığında "allah mısın lan" diye sorulası uyarı.
otomatik kapı çarpsın diye basamakta duran insanlarda vardır.

(bkz: kapi carpsin diye basamakta durmak)
askeriyede olduğunu düşünüğüm bir uyarı.
(bkz: yatağa yatın)
(bkz: düğmeye basıp ışığı yakın)
insanları boşuna telaşlandıran uyarı. zira sabahları ve iş çıkışlarında basamakta durmayanı dövüyorlar. arkalara doğru ilerleyelim diyen muavine "dostum kapı çarpar" desen gelir bir de o çarpar.
'basamakta durma otomatik kapı çarpar, bi de yer çarpar görürsün sonra' yazılmak istenmiş de tabelaya sığmadığından eksik yazılmış izlenimi veren uyarı tümcesi.
bilmiyorlar galiba o basamaklar olmasa yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 40 düşeceğini.
(bkz: tutunamayanlardan olduğunun anlaşıldığı an)
muavin: arkadaşlar rica etsem basamağa inermisiniz ön taraf sıkıştı iyice?
- e ama burda "basamakta durmayın otomatik kapi carpar" yazıyo
+ açılınca çarpıyo
- haa tamam o zaman
gibi saçma bir muhabbete neden olmuş yazı.
muavinin bilmişlikle verdiği bu saçma cevaptan çok, o bilmişlik tavrıyla beni ezmesi ve o anda herkesin bu muhabbeti dinlemesi nedeniyle üzerimde kurulan baskı bana o derece yeterli gelmişti ki, hemencik inivermiştim basamaklara.
güncel Önemli Başlıklar