1. ?.
  günümüzde çok sık yapılan bir tartışmadır. efendim bazılarının iddialarına göre başörtüsü masum iken türban siyasi bir simge halini almıştır. aralarındaki fark bağlanma şekliymiş. şimdi böyle düşünenlere sormak lazım türbanı bir parti logosu gibi gösteren bir parti var mıdır? yoksa inanç özgürlüğü isteyen insanlar ve partiler mi vardır? eğer başınıza bağladığınız şeyden bir tutam dışarı çıkarsa bu normal ama saçınız tamamen kapalıysa siyasi simgeymiş. bu konu da akla birşey takılmaktadır. bu partiler kurulmadan önce de başörtüsü vardı, peki o zaman hangi görüşü temsil ediyorlardı? beni ve bu sözlüğü aydınlatacak bir insan varsa lütfen çıksın ortaya, beklemekteyim.
  not: buna da eksi oy verirseniz beni çok mutlu edersiniz...
  8 -4 ... fewzi1907
 2. ?.
  türban ve başörtüsü diye ayırım yapan bağnaz zihniyettir.
  kapalı bir insan ille de bir siyasi görüşten dolayı kapanmış değildir bunu başörtülülere yobaz diyen kişilerin anlaması gereklidir.başörtüsü takan kişinin türban takandan hiçbir farkı yoktur.dinin gereksinimlerini yerine getirmektir.
  3 -2 ... morfin
 3. 0.
  1980 öncesinde "türban" diye bir kavramla karşılaşmamış bir ülkede yaşadığımızı belirterek, ikisinin farklı şeyler olduğunu göstermek gerekir. Başörtüsü yüzyıllardan beri kullanılan bir öğe olmakla beraber türban, siyasal islamın, yani devletin din kurallarına göre yönetilmesini isteyen insanların kullandığı öğedir. Türkiye cumhuriyeti ise, anayasada da belirtildiği gibi laik bir devlet olduğu ve dinin değil "hukukun" üstünlüğünü benimsediği için "türban ve başörtüsü arasında bir fark yok" demek oldukça mantıksız görünmektedir.
  2 -3 ... dreamcatcher
 4. 1.
  parti logosu gibi gösteren bi parti yoktur ancak, parti sempatizanıları ve yandaşlarının kullandığı ve kesinlikle siyasi amaçlı kullanılan, baş örtüsü ile uzaktan yakından alakası olmayan saçma şey.
  2 -4 ... pink_floyd
 5. 2.
  aynı şeyi o mu? bu mu? diğe ayırmaya çalışmak cahilliktir.şunu anlarım (bkz: türban mı kara çarşaf mı)harbiden anlarım çünkü bu aynı şey değildir.
  1 -2 ... eşşağan ala gazuğu
 6. 3.
  ikiside kalsın, ben almayayım kıyaslaması...
  ... msbioo
 7. 4.
  (bkz: mars a mı gidelim neptün e mi sorunu)
  ... pilotmont
 8. 5.
  80 lerden sonra sözde din alimlerinin fetvalarıyla yaygınlaşmış arap kültürünün bir nesnesidir türban.
  türk halkının geleneği ise başörtüsüdür.
  başbakanımızın da itirafı ile türbanın siyasi simge olduğu ortaya konmuştur. her zaman laikliğe karşı ellerinde tuttukları ilk somut şey olmuştur türban. ülkede laikliği istemeyenlerin biraz da dini işin içine sokarak kullandıkları sembol.
  -1 ... victoryau0248
 9. 6.
  şimdi monitör karşısında mutlu mesut sevgili resimlerine bakarken, sözlüğümde yazan, içimden gelen ani bir başınıza kamyon kadar türban düşsün haykırışımda bulunmama neden olan yine yiğvreancımsı bir entry.
  1 ... chitlembik