bugün

mazlumun umudu, adaletin bekçisi, barışın teminatı kahraman türk silahlı kuvvetlerinin ilk saatlerini başarı ile icra ettiği harekattır.
görsel

harekatın ilk 3 saatinde yapılanlar;

•abd'nin ırak üzerinden ypg'ye silah sevkiyatı yaptığı yol tahrip edildi, yol üzerindeki semelka sınır kapısı yakınlarında bulunan 2 köprü ayrıca vurularak imha edildi.

•semelka sınır kapısı kullanılamaz hale getirildi. (ırak-suriye sınırı)

•ispanya'nın nato daimi temsilciliği türkiye'nin barış pınarı harekatı'nı desteklediklerini açıkladı.
görsel

•el mabadah yakınlarında silah sevkiyatı yapılan bir tır vuruldu.(teyit edilemedi)

•kamışlı-malikiye hattı fırtına obüsleri tarafından vuruldu. malikiye'de ypg terör örgütüne ait karargah vuruldu.
görsel

•haseke'de bulunan ypg'ye ait bir silah deposu hava saldırısı ile yok edildi.

•tel abyad'da bulunan ypg mevzileri topçu ve obüs atışları ile vuruldu.

•öso'ya bağlı türkmenlerden müteşekkil hamza tümeni münbiç'e doğru hareket etti.

•haseke ve semelka'yı bombalayan 181. pars filo'ya bağlı uçaklarımız sağ salim diyarbakır'a iniş yaparak ilk sortilerini tamamladılar.

•karkamış'tan cerablus'a geçiş yapan mekanize zırhlı tugayımız münbiç'e doğru ilerliyor.

şu saatten sonra partizanlık yapıp operasyonu eleştiren, destek vermeyen, siyasallaştıran, kendine mal etmeye çalışan, dalga geçen, kim olursa olsun net vatan hainidir.
her türlü platformda gereken işlem yapılacaktır.

allah yardımcımız olsun, gazamız mübarek olsun.

görsel

#barispinariharekati
Kahraman ordumuzun, şanlı mehmetçiğimizin fıratın doğusuna yapacağı harekatın resmi ismi.
Rabbim ayaklarına taş değdirmesin.

Gök tanrının evlatları mazlumun namusu, huzur ve refahı için yeniden görev başında
Allah'ım sen yeryüzündeki adaletinin sağlayıcısı olan ordumuzu muzaffer kıl. (Amin)

şu kopan fırtına türk ordusudur ya rabbî, 
senin uğrunda ölen ordu budur ya rabbî, 
ta ki, yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın 
galib et, çünkü bu son ordusudur islam’ın.

görsel

#barispinariharekati
Abd unsurlarını boşaltmaya başlamış.
Lan ne olur boşaltmayın.
Bir kere olsun karşımıza çıkma cesaretini gösterin be orospu çocukları.
O teröristlere gönderdiğiniz binlerce tır malzemeyi de bulup ele geçireceğiz.
Keşke çıkmasaydınız da karşılaşsaydık korkak orospu çocukları...

Bu arada yukarıda barış hemen şimdi nickli heval ciyaklamaya başlamış.
Dur lan yeni başlıyoruz.
Tankların egzoz borusu ısınmadı daha.

#barispinariharekati
kahraman ordumuzun, şanlı mehmetçiğimizin adaleti sağlamak, barışı tesis etmek için devam ettirdiği harekat.

neden barış pınarı?
çünkü türk askerinin olduğu yerde barış vardır, sevgi vardır, huzur vardır.
mazlumlar iyi bilirler ki ay yıldızlı armanın olduğu her yerde barış vardır, karşılıksız sevgi vardır.,

işte küçük bir örnek;
https://streamable.com/5mrxy

bu harekat afrin'den, fırat kalkanı'ndan daha zor olacak.
çünkü çok daha geniş bir coğrafyada yapıyoruz bu harekatı.

ama bu harekatı dünya üzerinde yapabilecek yegane ordu yine türk ordusudur. kaldı ki ordumuz afrin ve el bab harekatlarında tecrübesine tecrübe katmıştır.

milim milim ilerleyeceğiz, kazıya kazıya, dikkatli bir şekilde.
türk askerine yakışır şekilde tek bir masumun burnunun kanamasına izin vermeden, tek bir mazlumun ahını almadan barışı götüreceğiz.

sefer bizim zafer allah'ındır.
vefalı türk geldi yine.
la galibe illallah...

görsel

#barispinariharekati
öncelikle askerlerimizin allah yardımcısı olsun, onları muzaffer kılsın. Henüz tam olarak başlamayan harekât için uygun bir an uzun uzun yazacağım.

Biraz farklı bir konuya değinmek istiyorum. Trump'ın bizimle ilgili son tweetlerinden sonra merak ettim ''abd halkı ne diyor, trump'ın çekilme kararını nasıl karşılıyor'' diyerek trump'ın tweetlerine verilen cevapları yarım saat okudum.

Hemen hepsinin ortak olduğu bir fikir ''daeş'i yok ederken kürtler bize yardım etti, onlar müttefikimiz. çekilmek demek kürtlerin katledilmesi demek. erdoğan islâmcı bir diktatör ve türkler kürtleri katledecek'' şeklinde. Buna benzer yüzlerce cevap var trump'a.

elin minnesota'sında yaşayan 20 yaşındaki bir genç ya da phoenix'te yaşayıp ömründe bu taraflara gelmemiş 70 yaşındaki kadın kürtleri öyle bir sâhiplenmiş, öyle bir savunuyor ki aklınız durur.

çoğuna cevap yazdım işi gücü bırakıp. ''Siz ne bilirsiniz ortadoğuyu, ne bilirsiniz pyd'nin ne olduğunu. Sizleri kim kandırdı böyle ki pkk/pyd'nin gerçek amaçlarını görmüyorsunuz? Benim kaç bin tâne şehit askerim var bunlar yüzünden haberiniz var mı'' diye yazdım ama yok, onların gözünde kürtleri katledeceğiz, inanmışlar buna. Ayrıca senatodaki bâzı isimleri de tehdit ediyorlar, bu katliâmdan siz de sorumlusunuz diyorlar. kuştepedeki trump towers üzerinden sarı pipiye sallıyor, 'tüccar' deyip hakâret ediyorlar. ha bu arada kuştepedeki rezidansta 1+1 kiralık fiyatların 7.500 tl olduğunu hatırlatalım.

Kısacası, trump bu baskıya dayanamaz ve bence abd kuzey suriyeden tamamen çekilmeyecek. Sâdece ufak bir bölgeyi boşaltacaklar hepsi bu.
Allah askerlerimizin ayağına taş değdirmesin allah yardımcıları olsun inşallah. Evet.
bir heval ağlıyor gözleri yaşlı.

görsel
Az bir zaman sonra yapılacak operasyondur. Eli kulağında geliyor. Zaten bu ABD itlerinde zerre miktarda onur şeref haysiyet olsaydı ikili oynamazdı. Kıçına kuyruğunu sıkıştıran itler gibi kaçıyorlar. Pek şaşırmadım zaten.
inşallah abd nin oraya yığdığı zımbırtılar elimize geçer.
Barış pınarı harekâtı sayesinde gücünü daha iyi anladım sosyal medyanın.

Harekât başladığından beri trump'ın twitter'ında amerikalılarla seviyeli bir şekilde tartışıyorum. Hepsi de bizi soykırımcı ve kâtil olarak görüyor, pkk/ypg terör örgütünü ise ezilen bir kürt halkı. Terörist olduklarını aslâ kabûl etmedikleri gibi bizden de korkunç seviyede nefret ediyorlar.

Tartışmanın ortasında pkklının birisi geliyor ve ölmüş bir bebeğin resmini bırakıp ''türkler bebekleri katlediyor'' diyerek çekiliyor. Oysa o fotoğraflar ya afganistandan ya da yemenden olan görüntüler. Fotoğrafı gören amerikalılar hiç sorgulamadan inanıyor ve nefretleri daha da büyüyor. adamları aslâ inandıramıyorsun yalan haber olduğuna.

kürtleri katlettiğimizi iddiâ edenlerden birisine ''sen ne biliyorsun? Türkiyede 10 milyon kürt var, barış ve huzur içinde yaşıyorlar'' dediğimde inanmadı lan, beni yalancılıkla suçladı. ''Türkiyede 10 milyon kürt yaşıyor olsaydı siz hepsini katlederdiniz'' dedi bana. Algı öyle korkunç boyutta ki birisinin burnu kanasa bizden biliyorlar.

Tek bir fotoğraf ya da tweet ile yüzbinler yalan yanlış yönlendiriliyor ve inanmak istediklerine inanıyor insanlar. Bıraktım onlara lâf anlatmayı.

Bizim eksikliğimiz sosyal medya üzerindeki eksikliğimiz, doğruları anlatmamak. kara savaşında dünyânın en iyi 3 ülkesinden birisiyken sosyal medyadaki savaşta elimizde kılıç bile yok. Karşı taraftaysa bixi var, keleş var, tank var.
MSB : Fırat’ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 219 oldu.

edit: hava harekâtıyla 9 PKK/PYD-YPG’li terörist daha etkisiz hale getirildi.

Toplamda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 228 oldu.
astsubay kıdemli çavuş sinan köse,
uzman çavuş erol yanık,
uzman onbaşı fatih akbulut.
uzman onbaşı halil karakoç...

4 can, 4 şahit, 4 vatan evladı.
abd ile yaptığınız ve 120 saat dediğiniz,
rusya ile yaptığınız ve 150 saat dediğiniz ateşkes süreleri dolmasına rağmen, zafere giden, teröristlerin kökünü kazımaya ramak kalmış ordumuzu durdurduğunuz için şehit düştüler...

zafere ilerleyen orduyu durdurdunuz.
bizi hem rezil, hem perişan ettiniz.

ama siz zafere giden orduyu durdurduğunuzda biz "ne yapıyorsunuz hayırdır" derken, "türkiye kazandı", "masada kazandık" dediniz.

bu 4 şehidin sorumlusu kim?
hulusi akar? hakan fidan?
en büyük sorumlusu kim?
recep tayyip erdoğan mı?

bu şehitlerimizin sebebi sizin zihniyetinizdir.

işte 4 askerimizin asıl katilleri;

aktroller ve pelikancılar;
görsel
görsel
görsel

kraldan çok kralcı olan siyasiler;
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

daha yüzlerce, binlerce belge koyarım buraya.
hani zafer kazanmıştınız, abd'ye, rusya'ya posta koymuştunuz?
neredesiniz?

çıksanıza, şehitlerimizin ailelerine söylesenize nasıl zafer kazandığımızı...

"teröristlerle masaya oturmayız" dediniz, gidip ateşkes yaptınız.
(bkz: teröristlerle masaya oturmayız ama ateşkes yaparız/#42299448)

siz ateşkes yaparken burada bas bas bağırdık "terörle müzakere olmaz, ateşkes olmaz" diye. (bkz: #42306674)
daha ateşkesin ilk saatlerinde ypg taciz atışları yaptı yine de umursamadınız.

"kandırılıyorsunuz" dedik uyardık;
(bkz: barış pınarı harekatında kandırılmamız/#42386416)

"ateşkes" döneminde dahi şehit verdik.
(bkz: 20 ekim 2019 ateşkes döneminde verdiğimiz şehit/#42308506)

hani nerdesiniz aktroller, pelikancılar, yalama olmuş siyasetçiler? türkler şehit oluyor, siz nerdesiniz?

not: biz burada ateşkes saçmalığını anlatırken, ateşkesi başarılı bulup türkiye kazandı diyen sözlüğün kadrolu aktrolleri de silmişler entrylerinin çoğunu. ama bazıları hala duruyor.
görsel
işin en acı yanı dünyevi olarak, şehitlerimizin olacak olması. gönül ister ki, hiçbir askerimiz şehit düşmesin. allah yardımcıları olsun.
Bu sayılar karşısında abd ve israil kudurup hop kalkıp hop oturuyor ama daha fazla göz yummazlar gibi abd den heran herhangi bir müdahale gelebilir.tedbirli olmak lazım.
Pkk nın aq yerin dibine sokucaz...
Insallah...
O itleri bitirip sözde devlet hayallerini sonsuza kadar bitireceğiz...
Lakin bana ;
NE koyuyor biliyor musunuz?
bizim askerimiz uğursuz suriye topraklarında savaşıyorken, ülkemizde yaşayan suriyeli dallamalar, elleri silah tutacak seviyede
olmalarına rağmen
sokaklarımızda rahat rahat gezecek.
umarım askerlerimiz sağ salim
ülkemize döner ve bu düzen bozucu insan grubu olan suriyeliler de bu ülkeden artık siktir olup gider.