bugün

her şeye gebe ülkedir. o kadar yaratıcı bir şarkıcı ki şarkısının ismi domates biber patlıcan.
kendisi şarkıcı değil sanatçıdır.
Bok atmadığınız bi barış manço kalmıştı zaten. Popculara toz kondurmazsınız ama. Kemikleri sızlar adamın mübarekler.
apostrof kullanamayan sivilcelilerin sözlük yazarı olduğu ülkedir.
her yerde okyanus sen boğuldun derede????

adeyyo lalla leyyo????

kul ahmetin ceketini dinledin mi hiç?

veya dıral dedenin düdüğü?

önce bunları dinle sonra gel.

saygılar sunuyorum azizim...
Senin de başlık açabildiğin ülke??
"oğullarımın isimleri doğdukları gün aklıma geldi. belki de doğunun ve batının barış içinde olmasından dolayı bu isimleri koymuşumdur." düşüncesinde olan biri sadece şarkıcı değil bence ülkenin başına gelmiş en büyük sosyologdur.

ayrıca;

"yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası, topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası.. bazen durur bakarım bu ibret tablosuna. kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok." sözüyle dünyevi gayemize ışık tutan büyük bir analisttir.
Domates biber patlıcan şarkısı bile o kadar anlamlı ve yaşanmışlığı olan bir şarkı ki bazı insanlar yine de eleştirmeyi suiistimal etmiyor. Bu ülkede abuk subuk, sözleri anlamlı olmayan şarkıları çok beğeniyorlar, peki bu şarkıların insana ne katkısı var? hiç barış Manço'nun şarkıları gibi derin düşüncelere sokuyor mu insanı? cevap vereyim kesinlikle hayır. Önce şu sıralar piyasaya çıkan şarkıları eleştirin, ondan sonra yıllarca yıl önceki şarkılara eleştirecek yüzünüz kalırsa eleştirirsiniz. Bazı şeyleri araştırmadan atıp tutmayın.

"Rakı da bir ayran da bir içmesini bilene
Şapta bir şekerde bir tokum diyene
Şalda bir çuha da bir giymesini bilene
Güzelde bir çirkinde bir sevdim diyene"

Mekanın cennet olsun barış abi.
adam hakli: baris manco turkiyeliler icin bir sarkicidr; bu ulke sinirlari haricinde kah sanatcidir, kah şair, kah halk ozani...
saçma bir ülkedir. domates biber patlıcan diye şarkımı olur lan. ajdar yapsaydı dalga geçerdiniz. haydi bununla da dalga geçin.
Bariş mançoyu çıkaran o ülke nasıl böyle berbat haldedir,şaşırtır.
Sana soruyorum sevgili trol, hangi şarkıcının/ sanatçının live in japan adlı albümü var ve japonyada konser vermiştir?