bugün

aralarındaki yüksek fark su götürmez bir gerçektir. mesela ki :
- barış manço özgündür, erol büyükburç batılı meslektaşlarının türkiye distribütörü olmak istemektedir.
- barış manço yaptığı onca başarıya rağmen alçakgönüllüdür, erol büyükburç bariş abi nin eline su dökecek seviyede bile değilken egosu tavan yapmıştır.
- barış manço'yu hemen hemen herkes sever ve en az 5 şarkısını ezbere bilir, erol byükburç u tam olarak tanıyan çok az bir kitlesi vardır. (en azından 2-3 jenerasyondan bahsediyorum).
- barış manço nun hala dillerde dolaşan onlarca şarkısı vardır, erol büyükburç bu onura ulaşamamıştır.
- barış manço entelektüel birikimi sayesinde sinirlenmeden karşısındaki halt eder, erol büyükburç "ben saksı değilim, ben türkiye nin en iyi sanatçısıyım" diye anırır. (google a "barış manço dan hazır cevap" yazın anlayacaksınız.)
- barış manço belçika dan devlet nişanı almış, fransa da televizyonlara çıkmış, japonya da konserler vermiş, dünyayı gezmiş biri olarak anadolu insanı olarak tanınmak ister ve yansıtır, erol büyükburç türkiye den başka yerde şarkı söylemediği halde batılı triplerdedir.
-barış manço duruşuyla söylemleriyle gençlere tam bir "abi" profili çizerken, erol büyükburç "benim ruhum sizle yaşıt hala gencim bakın" hallerindedir. saçları bile buna bir kanıt.
-barış manço nun yokluğuna, erol büyükburç un varlığından daha çok saygı gösterilir.
- barış "abi" dir. erol "bey" dir.
erol büyükburcun spermi çalınmıştır.barış manço nun çalınmamıştır.
barış manço türkiyenin kralıdır... erol büyükburç ise pop müziğin...