bugün

onlar kim lan diyeceğim önermedir. Gelsin önümde diz çöksün özür dilesin yine affetmem, ne barışı. Hem kudur ortalığı yak yık bi de utanmadan barışırız ama kürtçe öğrensin, kürt beslesin bilmem ne. Daha ne yapalım lan sizin için bi sikmediğiniz kuru götümüz kaldı amk.
--spoiler--
barış adına uygulamaya konulan imralı süreci ile yeşeren silahların susması umudunun desteklenmesi bağlamında toplumun üzerine düşen görev
--spoiler--
görsel
hayır o değilde kürtçe küfürler güzel oluyor.
lan karşıdakine bir şey desen kürtçe anlamıyor arkadaş.
normal kürtçe bile söylense küfür etkisi yaratıyor yeminle.
gayet güzel ve yerinde bir kampanyadır, kürtler kardeşimizdir, etle tırnakla gibiyiz diyenleri öne alalım.

edit: hepimiz kardeşiz yea diyen faşistler eksiliyor, yavrum öyle kurudan kuruya kardeşlik olmaz dilini bilmediğin adamdan sanada kardeş olmaz.
mantıklı bir kampanyadır. bana böyle mantıklı şeylerle gelin, hiç itiraz etmem.
kürt kişisi, senin dilini öğrenmek zorundaysa hiç olmazsa -lütfen tarafından- bir kelime kürtçe öğren de 21. yy homosapiens ine adım at.
TRT şeş bi haybeeğ bunu biliyoz yetmez mi?
barışın da kampanyan da senin olsun.
"barış için bir kürt de sen düdükle" olarak değiştirilmesi gereken kampanya.
kardeşim bu insanlar türkiye'de yüzlerce yıldır yaşıyorlar, çoğu iki kelime türkçe konuşup, kendisini ifade edemiyor. bence onlar türkçe öğrensin. ırkçılık için demiyorum fakat insan yaşadığı ülkenin dilini bilmeli, her devletin tek resmi dili olur. diğer dilleri kendi aranda, günlük yaşamında kullanırsın. ben almanya'da 40 sene yaşamış daha bir kelime almanca öğrenememiş türkede kızıyorum.
(bkz: keçe kurdan)
kulilk: çiçek
spas dikim: çok teşekkür ederim.
çi diki: ne yapıyorsun?
tu: sen
çava yi: nasılsın?
delal: bir tane
delale min: birtanem.
xweşik: güzel
azad: özgürlük
jin: kadın.
Bsgçk bu sayılır mı?
eyasa benamüse fırehe.
berxwedan jiyane:yaşamak direnmektir.
inancı,mücadeleyi,var olmayı ve kürdü tanımak için bu kelimeyi öğrenmek yeterlidir.
hayat: jîn, jiyan.
berdel.
sevgi: hez, evîn.
(bkz: quzee qere)
(bkz: oldu mu memnun musun)
masum: bêguneh.
ölüm: mirîn.
sen hiç etrafında kendini zorla sevdirmeye çalışan bir arkadaşının sevildiğini gördün mü. Aşın artık bunları bir ilerleyin amk.
fuck you nun kütcesini bilmek istirem; aradım ama bulamamışem.
(bkz: hırrım buga)
Ekmek
yediğiniz
yere
ihanet
etmeyin..
bu ülkenin ana dili türkçedir. iyice saçmaladınız artık. Yüz vermenin de sınırı var.