bugün

geçen haftaki tespitlerini başarılı bulduğum fakat tespitlerinde buram buram umut sarıkaya havası aldığım çizer. mini çakal ve görgüsüz zaman zaman dikkate alınası işler çıkarıyor.
penguen'de erdil'den selçuk'tan daha fazla yer kaplaması gereken başarılı karikatürist.
umut sarıkaya vari esprileri vardır. zaten genelde yeni dönemin* karikatüristleri hep umut sarıkaya tipi espri bulmaya çalışırlar. he tabi barış atar bulan ve yapanlar arasında iyidir ama hiç bir zaman umut sarıkaya olamaz.
stefin hawking hikayesi ile beğendiğimiz, sevdiğimiz, saydığımız, öptüğümüz olmaya devam eden.
yaran karikatüristtir.

- katil şu anda nerede jack? bize koordinatları ver, adam yollayalım!

+ ne biliim, ben nerde olduğumu biliyo muyum? otobüsün camları buğulandı... aha kozyatağı'nı geçmişiz. kaptaan!

şunu bilsin ki kendisi takip eden ve seven bi kitle mevcut.
http://www.renkhaber.com/...aber_e_konustu/13814.html

erkan yazıcı - mehmet dilbaz röpörtajı...
aklı başında, efendi ve komplekssiz çizer. hala öğrenme aşamasında olduğunu söylüyor, bu demektir ki ileride daha bomba bir barış atar bizleri bekliyor. ben de seninle gururluyum barış! * *
başarılı çizer. bu başarısı artarakda devam edecek. seninle gururluyum barış! **
şeytan ile ilgili bomba bir esere imza atmıştır. elinde koton torbası olan şık giyimli şeytan düşünüyor:

- yok şeytan marka giyer, yok şeytan bunu sever, onu sever böyle diye diye sktiniz lan beni kapitalist toplum. kredi kartının ekstresine bak piüüüü.... 750 milyon nasıl ödiycem şimdi bunu. yok abi bundan sonra şeytan eminönü nden giyer...
fermuar da süper yazılara ve karikatürlere imza atan fakat penguen de eski kalitesinden uzaklaşan çizer.
mini çakal ile yaran koparan çizerdir. şöyle ki:

- denize giriim de cenabetlik geçsin ...*
mini çakal'ının ve bıyıklı kadın'ının hastası olduğum penguen çizeri.
mini çakal'dan:
berber: abi saçları yıkiim mi?
adam: yok saol.iç ses: banyo yaparım. *
sözlük yazarı olduğunu düşündüğüm karikatürist.
(bkz: nickleri alt alta okumak)
üzerine zorla şile bezi gömlek giydirilmiş bir adam, giydirene soruyor:

- neden bunu zorla giydirdiniz anlayamadım?

- belediyeden geliyorum. buralarda türkü bar açacakmışsınız. o yüzden şile bezi giymek zorundasınız. tüm personele de bedava vericez, hayırlı olsun.
atilla dorsay ile röpörtaj yapılıyor:

- sayın atilla dorsay, sinemada dışavurumculuk akımının son örnekleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

- ya o değil de mutluluğu üçüncü sınıf aksiyon filmlerinde buldum ben...film aldım van dam'ın kan sporu izleyelim mi bizde? evim yarım mil ötede dostum

- yarım mil mi? geliyom lan!
komik olmayan karikatürist. espirileri biraz umut sarıkaya'ya benziyor ama bence yetersiz.
bir barış atar silsilesi köşesi ile bugün yayınlanan penguen de haftalık mizah dergilerine geri dönmüş olan usta karikatürist.
leonardo da vinci ve kankası :

- olm bak herşeyi bi anda yapmaya çalışıyorsun bi şeye odaklan onu yap. senin resmin iyi, resmin üstüne git...
- kadim dostumsun kemal...
bir petshop. patron ile elemanı konuşuyor. arada kapının arkasından bir şeylere hayli sinirlenmiş nihat genç görünüyor:

- patron geçen gün nihat genç e sattığımız muhabbet kuşu da ölmüş, adam kapıda yine geldi...
- hadi yaa...bu ölen kaçıncı muhabbet kuşu...tamam nihat bey susun.yenisini veriyoruz tamam.
- (nihat genç) şimdi bakın...
kendine özgü çizimleri ve zeka içeren esprileri ile lombak dergisi nde kendine ayrılan 2 sayfadan daha fazlasını hakeden, özlediğimiz diğer karakterlerini de rahatça sergilemesi için acilen haftalık bir dergiye geçmesi gereken karikatürist. itusözlük te hakkında olumsuz yorum yapan mizah cahillerinin de en az kırk fırın ekmek yemesi gerekiyor.
ocak sayısı ile birlikte lombak dergisi nde çizmeye başlayacak olan genç ve büyük yetenek.
angola basktebol milli takımı'yla okurları gülmekten bayıltan fermuar dergisi çizeri.
- alo zafer peker le mi görüşüyorum? abi best of albümü yapmışsın. aldım ama içinde bi tane şarkı var?
- nası yaa? hatalı basılmıştır o bi tane dah al sen hatalıdır o hatalı....-trik-
- aloo? aloo?
- diyemediiim diyemediim gururum engel olduuuuu...
çizim tarzını metin fidan'inkine benzettiğim fermuar dergisi çizeri.
http://www.delimasyon.com