bugün

en ufak şeyde, türkiye ye sığınacak olan adiye yapılmaması gereken eylem. şöyle ki;

ülkemizin istemediği her gelişme karşısında faturayı sürekli ülkemize kesmek için ortaya koyduğunuz bu iştiyakı anlamakta zorluk çekiyorum. özellik kürt siyasetindeki gelişmelerde sürekli bunların siyasetlerini haklı gösterip, ülkenizin geliştirdiği siyaseti ve aldığı kararları tepki koymak sizler için ayrı bir motivasyon kaynağı olmuş durumda.yorumlarınız ülkemizin milli menfaatlerine hizmet etmeyen ve adil olmaktan çok uzak yaklaşımlar. bizim bölge siyasetindeki tarzımızı, tebliğ ilişkisi içerisinde anlamlandırmışsınız. barzani ve avanelerini ayartan ülkelerin, barzani ye politika benimsetirken, ricacı bir tarz içinde yapıldığını iddia edecek kadar aklımızla alay etmeyeceğinizi düşünüyorum. sunuş şekliniz bir analiz olarak gözükse de niyet olarak barzani' nin tutumunu meşru göstermeye hizmet eden bir değerlendirme olarak da telaki edilebilir. barzani ve bölgedeki kürt siyasetinin menfaatlerinin taşıyıcısı konumuna düşüyor olmanız, sizler adına üzüntü vericidir. ülkemizin direncini kırmak adına, yönteme yönelik bir eleştiri getirerek yapılan ihaneti meşruymuş gibi gösterip,sorumluluğu da ülkemize mal etmek insafsızlıktır.bölgede tek güç olmadığımızı, gücümüze benzer güçlerin varlığına dem vurmak suretiyle,bölgede geliştirilen siyasetleri etkisizleştirmeye hizmet eden değerlendirmeler yapıyorsunuz. bu ve bu tür düşünenler sayesinde, barzani'yi cesaretlendiren bu tarz yaklaşımlar barzani gibi ihanet etmeye teşne kabilecilerin, ihanet etme potansiyellerini köpürtmüş olursunuz.

bölge istikrarını samimi olarak savunan tek ülke türkiye dir. bu gerçeği önemseyerek adım atmak hem bölgenin hem de barzani nin yararına olacaktır.sokma akıl verilerek kimseyi cirminin dışında bir duygu köpürmesi içine sokup, rüya gördürmeye çalışmayın, yoksa bu rüya kabusa döner. barzani her sıkıştığında türkiye nin desteğini isteyecek, imkanını bulduğu anda da başka hesapların içine girerek ülkemize ihanet edecek!

bu şerefsize ne yapılsa az....

sahi bunun milletin dilindeki, beynindeki yeri ne?!!!