1. 272.
  Kendisi hala kenevir üzerinden trolluk yapıyor,

  Neymiş kenevirle ülke Meksika Afganistan olurmuş

  Neymiş samsunda suç oranı yüzde 500 artacak mış kenevir ekiliyor diye bunların hepsi bilinçli çarpıtmadır

  uyuşturucu muhabbeti yaparak sadece kendini küçük duruma düşürmekten başka bir şey yapmıyor farkında değil

  doğal kenevir yapraklarının uç kısmındaki filizler çok az miktarda thc içerir ve asla uyuşturucuya dönüştürülemez.

  yeni içilen kenevir değil sanayi ham maddesi olan kenevir den bahsediliyor.

  Bunu bile ayırt edebilecek bilgiye sahip değil ahkam kesiyor .

  bununla ilgili zilyon tane kaynak var

  kaynak nerden olsun focus tan olsun

  http://www.focusdergisi.com.tr/doga/00052/

  doğal kenevir az miktarda thc içeriyor ve bu nedenle de asla uyuşturucuya dönüştürülemiyor. öte yandan, tarladan elde edilen kenevir liflerinden, tekstil sanayiinde, çekirdeklerinden de kozmetik sektöründe yararlanılıyor. odunsu sapı ise, kâğıt ve kumaş üretiminde kullanılıyor. kısaca kenevir, derisinden, etinden, sütünden yararlanılan bir çeşit büyükbaş hayvan olarak nitelendirilebilir. ana maddesi kenevir olan keten giysiler, hafiflikleri ve terletmemesi nedeniyle, tüm dünyadaki modacıların kreasyonlarında yer alıyor. hatta, isviçre'de "her şey kenevirden" adlı mağazada, kitaptan şampuana ve biraya kadar birçok ürün kenevirden üretiliyor. kenevirle yakından ilgilenen en ilginç sektör ise otomotiv sanayi. son üretilen opel astra'nın kaplamasında hangi bitkiden yararlanıldı dersiniz?

  edit: katma değer haline getirilmesi söz konusu olursa ve bunun üzerine sanaymizde bir restorasyon söz konusu olursa 100 milyar dolarlık hedef yakalanabilir daha 11 yıl var 2002 de dış ticaret hacmimiz ne kadardı 2013 ye ne kadar oldu hatırlayın hiç bir şey imkansız değil .

  ABD 3 yıl sonrası için 71 milyar dolar gelir bekliyor sanayi tipi kenrvirden

  Dediğim gibi algıya kapılmayın

  Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Kendir Enstitüsü Başkanı Dr. Erdem Ulaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kenevir üretimine ilişkin açıklamalarının Türkiye’de endüstriyel bir devrim başlatabileceğini belirterek, "Denetimli endüstriyel üretim hamleleri, kooperatifleşme ve üst birliklerin oluşmasının ardından kademeli olarak başlayacaktır. Neticede 2030 yılında kenevirden 100 milyar dolarlık bir gelir elde edebileceğiz." dedi.
  .

  Ulaş, "Amerika 2018 Aralık ayında 38 eyalette üretimi yasallaştırdı, kenevir üretimine başladı. Amerika’nın 2019 için çok çok ciddi beklentileri var, 2025 yılında 71 milyar dolar gelir beklentisi var. Türkiye’de de süratle ilerlemeliyiz. Türk insanı zekidir, çok pratik zekaya sahibiz. Envai çeşit ürün yapabiliriz. Örneğin biz ASAM Kendir Enstitüsü olarak zaten kenevirden mamul pek çok Ar-Ge sonucu üretilen ürüne sahibiz.” dedi.
  .

  https://www.aa.com.tr/tr/...dolar-getirebilir/1367098

  Kendisine 2 oyun havası bir göbek atma tavsiye ediyorum biraz strese atsın.

  Solcu ksfalar neye karşı çıkıyorsa bu ülkenin yararınadır bunu da aklınızdan çıkarmayın...

  Özal taktiği bu ben bir iş yapacağım zaman solculara bakarım övüyorlarsa o işi yapmam eleştiriyorlarsa derhal o işe başlarım derdi rahmetli . Ne kadar da haklı değil mi?
  1 -3 ... isminiunutanadam