1. 1.
  desteklemediğim kampanya. silinse de banane. evet.
  3 -4 ... sezer alvuroglu
 2. 2.
  bence silinmesin zaten kimse silinmesin. aynı toplumda yaşayabildiğimize göre sözlükte de olabilir.
  ama ayrılıkçı türkler kırklareline felan gitsin yine de reelde.
  -4 ... mavraci
 3. 3.
  pek de umrumda olmayan kampanya.

  apaçık vasat bir troll engelleyin geçin işte nikini zikretmeye bile değmez.
  ... o gece ne kadar guzeldi mehtap
 4. 4.
  samsun kırosu biraz kıt ve küt kafa olduğundan mesela mustafa kemal hakkında yazdığım ironi içeren entri'yi anlamamış .

  salak oğlum müstafa kemal'e enver paşaya rağmen 57. alay ( mustafa kemal yarbaydı ve merkez komutanlığı karargah subayıydı) komutanlığını liman von sanders vermiştir.

  damat enver'e kalsa mustafa kemal çanakkale'den (mrkz. komutanlığı) alınıp istanbul'a gönderilecekti. (bkz: enver paşa-ş s aydemir)

  *

  ilber ortaylı tarihçidir ama ve maalesef devlet tarihçisidir. ne halil inalcık hocamın ki takdir ettiğim ve eserlerinin çoğunu okumuş biriyim nede ilber hocanın kitapları batıda kaynak kabul edilmez tarih konusu işeyen akademilerde .(üniv.,enstitü,)
  kaynak gösterilip işlense bile sair kaynakla desteklenmesi istenir.
  en son rıza zelyut bir kitap yazdı ilber hoca yorum bile yapamadı. ..(adama boşuna topkapı sarayı müdürlüğü vermezler)

  *

  7 bin yıllık türk tarihi.

  alay etmeyelim de ne yapalım.,mesela çok tutan bir iddia nuh'un oğlu yafes ilk türkmüş. oğuz han islam peygamberi imiş .(oğuz han yaşamamıştır,bir mittir.)
  ciddi ciddi bilge kaan'ın zülkarneyn olduğuna inanan var ,öyle cahiller ki zülkarney'nin en az mö. 30. yılda yaşadığını (ki yaşadığına ait tek yazı tevrat da) ,bilge kaan'ın ms. 8.yüzyılda yaşadığını bile bilmiyor cahiller.
  bu arada adem'i bile türk yapan tarihçiler var bu ülkede.

  (türk'ün tarihi ***göktürk*** ata ile başlar öncesi ortak ata,ön-türk ata ve göçer atadır.)

  *
  cahil samsun kırması öcalan hakkında yazdığım bir eleştirisel yazıyı övgü sanmış yazık anlama özürlü sığır bu ülkede bahçeli denen stepne hdp yöneticilerine ve demirtaş'a hatta pkk yöneticilerine niye öcalan'ı dinlemiyorsunuz dedi ,sen hala sığırlığa devam ediyorsun.

  kapiş..

  not; bu arkadaş türki kökenli değilmiş türk hissediyormuş . eğer 1919-20 yıllarında rumlar karadeniz'de bir rum krallığı kursaydı rum hissedecekti ,1917 sovyet devrimi olmasa ,karadeniz'den rus ordusu çekilmese (çarlık ) mustafa kemal mili mücadeleyi başlatmasa idi belkide karadeniz bölgesi (çarlık) ruslar da kalacaktı ,samsun kırosu o zaman rus hissedecekti.

  şimdi ise(elan) gerici iktidar islam rejimini kurmayı başarsa idi samsun kırosu ben arap hissediyorum diyecekti.

  şimdi türk'üm diyor etrafa salya sümük saldırıyor . birader kanında türk olmayan türk olmaz ki, ayıp bir şey değil her ırk güzeldir mesele insanın atasını babasını inkar etmesi olayı yani yalakalık meselesi.

  hadi şimdi naş.
  5 -1 ... baris hemen simdi