bugün

türk damak tadına pek uygun olarak düşünmediğim yiyecektir.
tadından söz etmekten geçtim de o koku her daim dikkatimi çeker. *
buharda pişirilen kağıt bardaklara konulan isteğe bağlı olarak üstüne değişik soslar dökülen ama bilinmesi gerekir ki çokta sağlıklı olmayan kart ve dondurularak saklanan mısırdır.
üstünde ketçap mayonez ve acı sosla enfes olan yiyecek.
sakaryada her köse başında bulunur nefret ederim bide süt mısır demezler mi git de dövme .
çoğu türkiye ye sokulurken gdo lu olduğu için hayvan yemi olarak sokulan sonra üstüne bol bol para ödeyerek küçücük bardaklarda satın aldığımız yiyecek.
gdo'lu ürün. tamam hadi siz yiyorsunuz anladım da bari çocuklarınıza, yeğenlerinize, küçüklere yedirmeyin yahu... yazık...
kağıt bardağın içinde bulunan, buharda pişirilmiş, özel baharatlarla harmanlanmış mısır tanecikleri.
küçük bardağı 3.5, orta boy bardağı 6ytl ye satılır.
bir koçanıyla haşlanmış mısır değildir ve olmayacaktır.
üstüne bütün soslardan kattıracakken satıcısının yüzüne bakamadığım ürün. ama öyle çok güzel oluyor gerçekten.
bir çiftçi olarak sana şiddetle yememenizi öneriyorum,o mısırların içindeki glikoz vücuttan atılamıyor ilerde kanser riskini arttırıyor,narekşisi diye koyduklarının üretim aşamasını görseniz...tamamı kimsayasal zaten dikkat edin narekşisi sosu yazar direk nark ekşisi yazmaz,orjinal narekşisinin maliyeti yüksektir köyden bila alsan 1kg ını en aşşağı 15-20 tlden satarlar.
tüm zararlarının yanında Türk dak tadına da çok uygun değildir. Soslar falan. Tersini örnek vereyim, pıtırak gibi büyüyen adıyaman çiğ köftesi gibi Türk işi değildir. Yok olmaya mahkumdur kanımca.
üstüne ketçap, mayonez. yemede yanında yat.
tadı çok güzel olmasına rağmen gdolu mısırların kullanılarak yapıldığı yiyecek.
yol kenarlarında 1 tl ye satılırlar. ve anne eli deymiştir bunlara harbiden ev yapımı ve annelerimiz yaşlarındaki kadınlar yapmatadır. tadlarını soracak olursanız idare eder nede olsa 1 tl ye gitsin.
leş yiyecek.
afedersiniz ama iğrenç birşey.ketçaplı ve mayonezli bir tane yediğimde(lanet olsun ki sarımsak sosu da vardı) ertesi gün haşat oldum.
beğenilir ya da beğenilmez ayrı mesele, ama başarılı bir girişimcilik örneğidir.
yeni bir kültür gelişiyor. istisanız her otobüs terminalinde, müşteri olsun olmasın bulunmakta. zorla mı satacaklar nedir?
sosların yarısından çoğu sudur. bu yüzden tadı tuzu yoktur, yavandır.
sarımsaklı mayonez ile süper tadı olur.
üstüne soya sosunu döktürmekten hala bıkmadığım ve ketçap mayonezi ortasına sıktırdığım * seyyar satılan lüks yiyecek.
her yerde, her şekilde, genelde 1tl dir. kolay erişilir. iktisat dersinde tam rekabet piyasalarına örneğim olmuştur bardakta mısır.
kokusuyla kendine çeken yiyecek. çok güzel değil mi lan?
dışarda 1 lira, alışveriş merkezlerinde 3 lira olan mısırdır.