bugün

Tek başına içmek için doğru ortam ev ya da sahildir bence ama tabi bazen barda da keyifli olabiliyor.
haftada 1 gün yaptığım harekettir...
Belgrad pub'larında keyifle yaptığım aktivitedir.
Özellikle yazın Beer fest zamanı kızlar teklif ediyor.
Tek başına bırakmıyorlar sizi pek.
At hırsızı değilseniz tabi. swh.
action peşinde koşmayan, amacı sadece içmek olan kişidir.
Sapık olabilir. Damsız alıyorlar mı? Aman eşcinsel mekanı olmasın dikkat.
Kafa dağıtmak veya haftanın yorgunluğunu atmak istiyor olabilir.
en asil duyguların insanıdır.
hepi topu birasını içip kafasını dinleyip çekip gidecektir. içmek için birilerini aramak da boktan bir durum olsa gerek.
eskiden sıklıkla yaptığım eylem.

şimdi oturduğum bölgede bulunan mekanların hepsi uçtu gitti. en basitinden bir bira içmek istesem başlangıç fiyatı 16 tl. normal insanlar gibi içebilsem eyvallah. ama bir oturuşta 5-6 tane bira yuvarlayıp, üstüne viski falan söylüyorum. tek başına verdiğim hesap nedense çok koyuyor. ama en azından masanızda bir kişinin olması bile verdiğiniz hesabı kafaya takmamanızı sağlıyor. zira muhabbet önemli.

hiç öyle melankoli falan filan demeyeceğim. mekanın köşesinde yalnızmış, masaya kitlenmiş, tüm dikkatler bu gizemli adamdaymış falan filan.. çok bir artisliği yok bunun. yalandan trip kasamaya hiç gerek yok. adam gelmiş bira içiyor işte.

şimdilerde tekelden bira ve çerezimi alıp, sahile iniyorum. arkadan tatlı bir müzik, klima en sıcak mod da, koltuk biraz geride. tek başına yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri. nispeten hesaplı.
Elinden tutacak kimsesi olmadığı için düşebilir.
işini biliyorsa toplu takılanlara göre daha çok iş yapar.
bir kez yaptığımı hatırlıyorum bunu. yani bu kişiyi yaptığımı. yok yani o kişi olduğumu, diyecektim.

istiklalde barımsı, kafemsi bir yerin sokaktaki masasına oturup üç bira içmiştim. tek başımaydım. niye yaptığımı çok net hatırlamıyorum, birayı tekelden ucuza alıp evde içmek varken niye? gezmek için evden çıktığım günlerden biriydi sanırım, ergendim o zamanlar. sanırım üniversiteye ikinci kez hazırlandığım seneydi. o zamanlar sokaklarda falan tek başıma içtiğim olurdu hep, vodka ya da şarap alıp su şişesinden içerdim hep. o gün taksimde canım bira istemiş olmalı. bir seferlik paraya da kıyıp içmişim.
sonra zaten bi arkadaşımla karşılaştım istiklalde, bir kenara oturup sokak müzisyenlerini dinliyordum, o beni görmüş, yanıma geldi. silver gel birlikte içelim, arkadaşlarım da gelecek. onun arkadaşlarını geçen sene gittiğim dersaneden tanıyordum zaten. bir de onlarla içtim falan.

bu olay haricinde tek başıma bara gitmişliğim var mı diye düşünüyorum, hatırlayamıyorum. işim gücüm olsa, sevişecek insan bulmak için gidilir belki, şimdi çok anlamsız. biramı şimdi de içiyorum, evde daha rahat.
benimdir. bar, sahil kenarı, sinema. farketmez benim icin. gun olur sevgilim olur onla giderim, gun olur canim kendimle basbasa kalmak ister tek giderim. tek gidemeyen insanlara sasirmak lazim bence. ananizin karnindan 2 kisi mi dogdunuz ?
Kisinin Asosyallikten kurtulma yollarindan biridir.

Ben yapiyorum guzel oluyor.
Kimseyle muhatap olmak istemeyen, etrafında sahte insanlar istemeyen insandır. içkisini yudumlar, etraf zikinde olmaz. Adamdır adam.

Kokuşmuş çıkar ilişkilerine karşıdır.
her otu boku yargılayan insan beyanatı. insan, özgürlük sınırları içerisinde istediği her şeyi yapabilir. onun bu davranışı eleştirilmeye kapalıdır ve seninde haddine düşmez, hadi.
Belki tek başına bırakılmıştır.
Bir zamanlar bol bol yaptığım eylemdir..her zaman aynı yere gidiyorsanız dam sorunu olmaz erkek için kız için ise içerisinde çok kalabalık içeri alamayız gibi durumlarla karşılaşılması.
o kafaya girip gidildiyse güzel olabilir. burnundan soluyordur, sert bir içeceği kafaya dikmeden rahatlaması mümkün değildir, kafaya dikip sakinleştikten sonra yaşadıklarını ve insanları kafasında sorgulamaya başlar. sonra sarhoş olana kadar devam eder.

filmlerden biliyorum, hiç bara gitmedim. memleketimde de bar yok zaten. selamlar.
zaman zaman tek başına olmayı tercih eden kişidir , çoğu zaman da olabilir.

ilerleyen saatler , alkol katsayısı artan içecekler , sonu gelmeyen düşünceler , bencil düşüncesizlikler , kabuklu ya da kabuksuz kuruyemişler , gelmeyen mesajlar , giden mesajlar , gelen mesajlar , aranan insanlar , çalan parçalar , geleceğe dair planlar , geçmişle hesaplaşmalar , yüzleşmeler ve türevleri ile zamanı içer.

tek değildir esasen.
Kimine göre de avdır.
Yaşadıklarının özetini,farklı figüranlarda izliyordur belki de.
dertlidir.
Yalnız ve dertli.
Barmenle konuşsundur.
güncel Önemli Başlıklar