bugün

fizyde efes sponsorluğunda mavi renkle yazılan güzel şarkılar içeren bir bölüm.
bakınız verdiğim ve hepinizde görmek istediğim olumlu bakış.
bir nevi pollyannacılık. birçok öğretmenin, olumsuzluklar karşısında dolu olan kısmını yani olumlu bölümleri görebilmemiz için can attığı örnek.

yarısına kadar dolu bir bardak masaya koyulur. şu an ne görüyorsunuz? sorusu karşılığında, kişinin günlük psikolojisine göre cevap verdiği ve psikolojisinin ne yönde olduğunu belli eden bir soru da olabilir.

bir pollyanna olarak düşünen biri, dolu tarafını görürken, kötümser bir insan, bu bardağın yarısı boş diyebilir. verimli bir insan ise, bu bardağın yarısını da su ile doldurabiliriz diye cevap verebilir.
boş tarafına göre içerisindeki maddenin rengi,kıvamı,kokusu vs.daha çok dikkat çeken tarafıdır.
rakı dolu ise, bira dolu ise, vodka şarap cin viski dolu ise, feci içeceğim tarafıdır.
"dolu tarafını siktir et, ben bardağı göremiyorum." diye kontralar geliştirilen bir nevi pollyannacılık.
yatağın sıcak tarafıdır.
yatağın soğuk tarafı değildir.
tamamı dolu ise başka tarafı yoktur.    
bir çaycı tarafından bardağın görülmeyen kısmıdır. ben görmüyorum gerisini bilmem.
vodkaysa sıkıntı var demektir. meyve suyuysa, doldur be meyhaneci.
bardağın boş kısmının altındaki taraftır. böyle söyleyince biraz ezik bir durum dolu taraf için. önemli olan sensin ama alttasın.
türkiye'de mart 2014 seçimlerden sonuçlarından sonra uygulanamayacak bakış açısı.
ne olduğu belli olan akp mi,
işine geldiği gibi konuşup her şeyi kötüleyen, beyin süzgeci olmayan chp mi,
ancak esip gürleyen, icraat olmayan mhp mi,
ülkeyi karıştırmaktan başka amacı olmayan tkp mi,
x mi,
y mi,
z mi,
yoksa en beteri, ortaya karışık koalisyon mu? hangisi bardağın dolu tarafı hepsi boş.
bardağın dolu tarafını görmediğimizi söyleyenler bilmezler bardağı doldurmuş olanın göz yaşlarımız olduğunu.
ya bardak ters dönerse , ya bardak kırılırsa düşüncelerine engel olamayacak ; eğer engel olmaya çalışacaksa da bir adet yarısı dolu bardağa daha ihtiyaç duyacak olan taraf. yani bazen hayat gerçekten bitmiş olabilir , iyi taraflarını görmeye çalışmaksa sadece zaman kaybıdır , bunu kabullenmeli ve yeni bir hayata başlanmalıdır. bardağın dolu tarafını görmek sanıldığının aksine çoğu zaman acizliktir.
https://www.facebook.com/...10150722645870273/?type=1
Ben göremiyom o tarafı görebilen varsa anlatsın.
Bardağın dolu tarafını görenler belki de yeteri kadar susuz kalmamışlardır.
çekici gelmez.
Bir nevi poliannacılık. Hep iyi yönüne bakılır. Bazen insan keşke saf olsada küçük şeylerle mutlu olsa diyor.
Bardak kırılınca elinize ayağınıza bulaşacak taraf..
güncel Önemli Başlıklar