bugün

hayata milyoner bir babanın çocuğu olarak gözlerini açıp, zorluk ve çile çekmeden bolluğa ulaşan insanlar gibidir benim nezdimde. dert yok, tasa yok fakat kupa bok. bugün yine onları arka bahçemin camından masumiyet dolu gözlerle izledim, yine kazandılar yine kazandılar. yine coştular yine kaybettiler kendilerini, ama bitmek bilmiyor bu hevesleri.
Canım ülkemde kraldan çok kralcılık olduğundan, yurdum insanının holiganlık seviyesinde barcelona taraftarlığı yapması durumudur.
sıkıcı bir durumdur. kazanılan hiç bir galibiyete delilercesine sevinemezsin çünkü zaten favorisindir, asla ben senin kazanabilme ihtimalini sevdim psikolojisine bürünülemez.
futbolu sevmektir.
çünkü gerçek futbol budur.
barca... avrupa'nın en büyüğü taraftarı olmak paha biçilemez.
yılda 10 kere içip dagıtmak, eğlenmektir.
futbolda hiç hüsrana uğramamaktır.
inter'lilere, manchester'lılara, chelsea'lilere hava atıp, milan'lıların, liverpool'luların ve tabiki real madrid'lilerin yanında ezilmektir.
özellikle real madrid'lilerin. adamların kulübü yüzyılın en iyi kulübü seçildi lan. var mı ötesi?
babamdır, maçı kaybettik diye sinir harbi yaşamazlar genelde. aynı insan f1'de ferrari yancısıdır. * adamın bir kez üzüldüğünü görmedim. *
(bkz: barcelonalı maganda)
ispanyadakiler gerçek barcelona taraftarıdır. gerisi hikaye.
ulan hadi farklı ülkeyi geçtim sen kulubün tarihini, duruşunu bilmiyosun oradan sallıyon barçalıyım ben diye.
hadi biraz vikipedi ye baktın biraz google asıldın bişeyler öğrendin diyelim. adamların marşını söyleyebilirmisin? ha de bakim bana evladım? marş bilmeyen taraftar olur mu ? olmaz. bizimkiler kraldan çok kralcı oldukları içindir ki barça madrid efendime söyleyeyim inter milan çoşuyo. dil tutmuyo ırk tutmuyo din zaten tutmuyo sen bu takımı tutuyorum diyosun.
zaferlerden yavaş yavaş keyif almamaya başlayan taraftar olmak.
sürekli ağzı kulaklarında dolaşmaktır.
olsam her gece bağdat caddesine çıkardım, adamlar her gün şampiyon oluyolar.*
ispanya dışında bir ülkede de gayet normaldir ve benim de içinde bulunduğumdur. ağır barça taraftarıyım.* ispanya'da yaşamamam bunu neden etkilesin ki? bir takımı sevmek ve desteklemek için illa o takımın bulunduğu ülkede mi yaşamak gerekiyor?

not: bu arada son 2-3 senede yükselişe geçmesiyle birlikte barça taraftarı olan birisi değilim. aklım ermeye başladığından beri barçalıyım.
sevinçten deli olmaktır. ihi diye gülmek olsa gerektir heralde.
tamam güzeldir ama bi fenerbahçe taraftarı olmaya benzemez vesselam.
bir real madridli karşısında her zaman ezilmek demektir.

bugün bile aldığı kupayla sevine dursun ondan 9 tane var real de.

la liga şampiyonluklarında da çok büyük fark var.

son 2-3 sene sirkülase etti barca ama genele bakınca madrid ezer.
bialexdeğil.
(bkz: ilker yasin olmak)
takımlarının çok başarılı olmasından mütevellit, barcelona taraftarının onayladığı bir eylemdir.
bandırmaspor taraftarı olmaktır.
(bkz: wembley)
(bkz: bandırmaspor atkısı)
süper kahraman filmlerinde süper kahramanı desteklemek gibidir. sonunda senin tarafın hep kazanır.
bir kürt takımının taraftarı olmaktan farkı olmayan durumdur...
bıkılası bir durumdur.
-abi hadi maç izleyelim
-tamam bugün barçanın maçı var
-git işine lan barça oynar ötekiler pel pel bakar ne zevk alıyon bilmem
güncel Önemli Başlıklar