bugün

Biz çaki'nin filmleriyle büyüdük, s*kmişler Barbie'yi..
herkes filmden farklı birşey anlamış ideolojiler ve mesajlar görülmüş hep. siz hiç barbie bebekle oynadınız mı bilmiyorum ama eminim çocukken bu bebekle oynayanlar filmi daha iyi anlamıştır. bende küçükken barbie ile büyümüş saatlerce oynamış onun dünyasından çıkamamış bir çocuk olarak anladıklarımı ve hissettiklerimi aktarmak istiyorum. şimdi şöyle barbieyle oynarken o siz olursunuz. anne olup uyutup yedirdiğiniz bebeklerden değildir. rolünüz annecilik olmaz. o sizsinizdir o an ruhunuz yarattığınız dünyanın içine girer o dünyadaki barbie aslında sizsinizdir. filmde barbienin dünyası o dünya. barbieyi sanki görünmeyen bir el oynatıyormuş gibi çekmişler hatta. o el işte bizim elimiz, filmdeki barbie aslında biziz. oynamaya başladığınız an ruhunuz girmiştir o dünyaya. dünyadan soyutlanırsınız bu yüzden filmde iki dünya var gerçek dünya ve barbienin dünyası. kız geceleri partiler şu an hatılayamadığım filmdeki diğer öğeler hepsi o an ki hayallerin parçaları. bu arada filmde kenin ikinci planda olması feministlikle ilgili değil küçük kızlar nasıl oynuyorsa öyle çekilmiş film. bende oynarken keni umursamazdım o bir figürdü. film bu konuda çok iyi çocukken ne yaptıysak göstermişler. barbieyle oynamadıysanız bari çocukları oynarken bi gözlemleyin.

filmi izlerken çocukluğum ve o anlar aklıma geldi sanki bir an kendimi oynarken dışardan izlemişim gibi hissettim. veda edemediğim bir şeye veda ediyormuşum gibi bir duygu sardı içimi. barbienin söylediği gibi acı ama güzel. sonunda barbienin ne olacağını bilmemesi gibi geleceğimizi bilmeden veda edemeden çıktık o dünyadan ve unuttuk.. film bizi tekrar bize hatırlattı hayallerimizi umutlarımızı gücümüzü ve özgürlüğümüzü hatırlattı. her birimizin o küçük kıza veda etmesini sağladı ve kendimize yarattığımız dünyayı sevmemiz gibi gerçek dünyayı da kendimize özel kılabileceğimizi, sevebileceğimizi göstermek istedi. o günlere dönmeyi çok isterdim ama o zamanda ben burdaydım şimdide burdayım o zaman farklı biri değildim ki sanki o kız gitti ve asla geri gelmeyecek gibi hissetmem neden? :(
Bok gibi filmdir.
Dünyada bundan daha berbat bir film var mı bilmiyorum.
Yeğenlerime söz verdim diye gittim film bitmek bilmedi.

Kusunçtu ıyyy.
Ken in hi barby demesindeki ses tonu sakar şakir filmindeki Marmara kazım ın ses tonuna benziyor.

Yanıyosun Fuat abi.
Lübnan ve Kuveyt'te yasaklanan, kimi ülkelerde ise sansür ve kısıtlamaya uğrayan film, evet.

https://www.yenicaggazete...keler-artiyor-695940h.htm
Ryan gosling sizce de şaka gibi değil mi? Fragmanda gördüğüm bile bana yetti. Değil ki gidip sinemada izleyeyim.
Hoş ve güzel bir film.
#heybarbie
Neden aylardır gündemde olduğunu anlayamadığım bir film. Millette Barbie sevdası başladı bir anda çok itici geliyor. Tadında bırakmak lazım.
izlemeyeceğim film.

Barbieler sadece oyuncak bebekken hoşuma gidiyor.
Hasılat rekoru kırmış.
Margot Robbie için belli bir müddet katlanılabilinir, ama bunun gotik bir çocuk filmi olması gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
Kendisi için gösterilen emek ve oyunculara saygısızlık etmesem de opohenheimer varken izlemeyi tercih etmeyeceğim film.
Yaşını başını almış kadınların birbirine hi barbie demesine vesile olan film. Çakma sarışınsınız yada degilsiniz, pembe giymissiniz vs ama yakışmıyor ablacım. Hatta safiye soymana bir sirinlik katmış cünkü o kadının yaşı hep 18 size olmuyor. Nokta. Hatta tek nokta.
Bugün bunun muhabbetini okumuştuk.
bu filmi izlemem için bana para verilmesi lazım, 10 yaş grubuna hitap eden bir film için günlerdir bitmeyen bir tantana sürüyor. şaka gibi.
Geçen arkadaşım dedi bir de pembe pembe giyinip gidiyolarmış. Peki.
görsel

Gayet başarılı.

Film, oyuncak Barbie üzerinden kapitalist ataerkil düzenin eleştirilmesi ve kadınların ataerkil düzendeki konumunu gözler önüne seriyor...

Ben bu filmden bunu anladım...

Siz ne anladiysaniz...
Ulan ne ilgisi aq? Alt tarafı bir Barbie filmi.

Son derece güzel, mükemmel vücuda sahip, mükemmel hayatı var falan filan.

Neyi ilgi çekici olabilir.

Çok seviyorsunuz ulaşamayacağınız hayatları izleyip imrenmeyi.

Pazardan aldığınız pembiş elbiselerle gidin kapitalizmin çocukları.
Filmi izlemedim ancak 'ciddi filme gidenler var' gibi yorumları da anlamlandıramıyorum. Oppenheimar ne denli merak uyandırsa da Gerçek bir sinemasever nolan filmlerinin akışına hakimdir, bu yüzden şahsen bir nolan filmi beni heyecanlandırmaz fakat bir Barbie filmi çekilecek, yönetmeni greta gerwig ve senaristi de noah baumbach olacak denildiğinde vizyon tarihini iple çekecek kadar heyecanlanmıştım.

Barbie filmiyle ilgili yürütülen pr çalışmaları filmi itici hale getirse de filmin oppenheimar' la aynı gün vizyona girmesi bile dahiyane bir strateji ve filmin bu denli ilgi çekmesinin de bir diğer sebebi bana kalırsa.

Sözlükçülere inat pembelerle filme gidip fotoğraf atacağım. *

Edit: filmin içeriğiyle ilgili zerre bilgisi olmadan fikir beyan eden arkadaşım, Barbie kapitalizm eleştirisi yapan bir film; amacı ışıltılı bir hayatı sunmak ve salyalarımızı akıtmak değil; teşekkürler.
o ne ya 15 temmuz Barbie girişimi gibi olmuş bu film...
küçükken de hiç oynamazdım, hala da sevmiyorum.ciddi ciddi filmine gidenler var bir de.
Buram buram kapitalizm kokan filmdir.

Küçük çocukların dış görünüşünden rahatsız olması için 10da 10 olan bir başyapıt.

Bebekleri yetmedi birde filmi çıktı MK.
Tik tok dan sonra en feci IQ düşüklüğüne sebep olan saçma salak bir akım daha. Bir de pembe falan kıyafet giyinip gidiyorlar. Git gide gerizekalılaşıyoruz farkında mısınız.
10 üzerinden 10 verdim harika bir filmdi.
filme gitmeyip muhabbetine maruz kalanlar. (temsili değil amk.)

görsel