bugün

Gay hareketinin düşünsel lideri hiperaktif adam.Haberturk'te toplu iğne adında hoş bir program yapmaktaydı.gay olduğunu acıkca ifade edebilecek kadar da ozguven sahibi bir adamdır.
(bkz: gay modacılar)
bu geceki makina programında ilk defa bu kadar uzun bir sure ekranda gordugum ve durust olduguna inandıgım zeki kisilik..iyi kanka olur bu heriften..
lan bir tane delikanlı modacı yok mu diye haykırışlara sebebiyet veren şahıslardan sadece biri..
Zekasına hayran olduğumuz terzi yamağı. yaptığı açıklama şu şekildedir;
(bkz: gay im geyiğim)
lost adlı diziye karakteriyle müthiş renk katardı kanımca, john locke la kanka olurlardı gibime geliyo, kate kişisinede kesin sinir olurdu.
yıldırım mayruk'un yetiştirmiş oldugu moda tasarımcısı. yıldırım mayruk'un kendine terzi demesinden mütevellit, kendine terzi yamagı da diyor. yıldırım mayruk bu adamı sadece moda tasarımcısı olarak yetiştirmemiş, kendi agzını bozamayacagı durumlarda millete ayar vermek için de hazırlamıştır. yakın arkadasları barbie diye hitap ediyorlar.
Skyturk'te Çengelli igne adlı programın baş aktörü. Sırf konuşurken hata yapmamasına , akıcı uslubuna goz atmak için programı izlenmeye deger.
en zeki ya da zeki görünümlü * terzidir tanıdığım.
kokain partisi yaparken basılan terzi yamağı.

http://www.stargazete.com...kokain-baskini-111390.htm
gay falan ama terzi yamağı be abi, hem kendi söküğünü dikiyor hem de ara sıra iş olsun diye giydiği gudik kıyafetler haricinde mükemmel giyiniyor.
yea, hahah, bu abiden bahsedince gulesim geliyor. sky turk'te cengelli igne diye bir programda o agdali diliyle bir $eyler anlatiyor, yildirim mayruk'a olan sadakatinden bahsedip uzun uzun "gay" olmasi ile ilgili ele$tirelere nasıl da modern yanıtlar verdiğini filan soyluyor. gaysen, gay'sindir.. kalkip, "zeki muren'den sonra bunu kabul eden tek turk benim" dersen orada kizarim sana. orada gaylik değil, ibnelik ararim.

"yatakodasi tercihleri ne zamandir muassir marjinalite seviyesini yukseltiyor barbaros'um?" diye sorarim. boyle cumleler kurabiliyorum aman diyim. uzerim seni terzi yamagi. yapma.

ahahaha ya barbie.
kanal a'da kadına dair'de şöyle konuştu:
-eşarp takıyorlar,markası crıstıan dıor.sen hrıstıyan mısın.crıstıan,hrıstıyan demektır.musluman hiç hristıyan yazan şeyi takar mı kapanmak amacıyla.
başını orteceksen made ın turkey yazanla ort, dedi.turbanı eleştırdı yanı.
yanındakı sarkıcı yankı,son krızle ılgılı bıze bır yol gosterır mısınız dıye sorunca da:
-yol 1923'te çızıldı,dedi.
zamanındaki kokain olayından geçmişine kadar çoğu noktada dürüstçe açıklamalar yapan terzi yamağı.

nerede mi?

not: entrynin de blogun da kaynağı benim, şimdiden söyliyim..
ondan midem bile bulanmıyor artık, dogrudan kusuyorum görünce.
taksim cumhuriyet anıtı'nı atatürk anıtı olarak bilen terzi yamağı.
türkiye'nin ilk moda eğitim stüdyosunu kurmuştur ve yıldırım mayruk'un ortağıdır. çok iyi derecede dört dil bilmektedir. parasını basıp eğitim alanlardan değildir. hakkıyla meşakatli eğitim süreçlerinden geçmiş, kendini çok iyi geliştirmiştir. sivri dili ve kıvrak zekası münakaşaya girilmemesi gerekecek derecede iyidir de..
okan bayülgen: - barbaros şansal moda ne değildir?

barbaros: - moda silikon ve botoks değildir, bakkal brandası takma dişler değildir, duvar dibi önünde kuaför dergilerine resim çektirmek değildir...

ayrıca müge anlı programında:

müge anlı: - çok konuşuyormuşsun o yüzdende rahatsız oluyo...

barbaros: - canım aklı olan anlar efendim 300 kelimeyle konuşmuyorum ben türkçeyi allah'a şükür 3000 kelimeyle vahşi kısrak muamelesi yapabiliyorum.

zeki, hazırcevap ve düşüncelerini saklamayan açıkça ifade eden cesur bir adam. ayrıca bir akşam medya kralı'nda görmek istediğim terzi yamağı. okan bunu okuyorsan duy ulan sesimi allahsız.*
konuştuğu dinlenen hatip kişilik.

sıkılmadan dinliyoruz.
habertürk ekranlarında hülya avşar'ın sorularını yanıtlayan dahiyane kişilik. eşcinseller için "biz onların fuhuşa zorlanmasını istemiyoruz başka meslek dallarında da görmek istiyoruz, kimilerini ekrana oturtup para kazandırırken kimileri polis copuyla meydan dayağı yiyor" diyerek feci bir gönderme yapmıştır az önce.

edit: programın ilerleyen dakikalarında memleket meselelerine öyle bir dokunmuştur ki bir kez daha hayran oldum bu adama. bir ülkede medeniyetin var olup olmadığını 3 şekile bakarak öğrenirsiniz, kaldırımlar, kanunlar ve hayvanlar yoksa demiştir. ayrıca urfa'daki tarım arazilerinin yanlış sulama sonucu kuraklaştığını yüzlerce büyükbaş hayvan olduğu halde bu hayvanlar kimin diye sormuş büyükbaş hayvan kıtlığı yüzünden etin kilosuna yapılan zamlara da feci gönderme yaparak takdiri kazanmıştır. off okan off kırk kere dedim şu adamı programına çağır diye. iki hafta sonra askere gidecem gitmeden bir göreydim be. muhabbet kralına gelsin hep o konuşsun biz dinleyelim istiyorum.
konuşmalarına çok sıkı aforizmaları ustalıkla yerleştiren, kendisini dinleyen kişileri düşünmeye sevk eden olgun şahsiyet.
her konuşmasında beni benden alan "kadın". politik söylemlerinin hepsinden haz etmem ama sabaha kadar konuşsa sıkılmadan dinlerim de. eşcinsellerle ilgili şunu söylemiştir :"bazıları tv'lerde baş tacı ediliyor bazıları sokaklarda öldürülüyor bu nasıl saçmalıktır" tarzı bi laf etmiştir çok hoşuma gitmişti.
kendinize neden hala terzi yamağı diyorsunuz sorusuna; ustam kendisine terzi derken ben ne diyecektim ceo mu? şeklinde güzel cevabıyla kendini tebrik ettirmiştir.
sağlam laf sokan adam.

12 mayıs'ta itü'de söyleşisi vardır. bekliyoruz...
Harika insan. Sohbet esnasında 'lan?' ifadelerinizi eritir. Moda ile kara mizahı bu kadar başarıyla harmanlayan bana göre yegane Modacıdır. Yok yok. Modacı değil yamak.