bugün

ben bisu'dan fazla fazla su söylemeye başladım bile. ne olur ne olmaz.
iki yılda bir yapılan goygoy.
%45 üzerine çıkacaktır 15 gün içinde.
bu gün şu anda ankara'da yağan yağmuru izlerken düşündüğüm acıklı tablo. bu gidişle ileride savaşlar petrol yüzünden değil su yüzünden çıkacaktır ve bunun sorumluları alt insanlardır.
Barajlardaki su hacminin doluluk oranını donundan hesaplıyorsan başka kardeşim... Çünkü yağan yağmur suları olduğu gibi baraja akmıyor.. belki %15 20 lik bir kısmı baraj havzasına karışıyor.
Çanakkalede dünkü yağıştan sonra yüzde 10 luk artış olmuştur kesin çünkü donuma kadar ıslandım.
ankaradaki su tasarrufu çalışmaları sonuç vermiş ve bugün itibariyle i. melih gökçek önderliğindeki ankara büyükşehir belediyesi çalışanlarının baraja tükürerek ve işiyerek barak seviyesini % 10'a çıkarmışlardır.
izmirdeki su tasarrufu çalışmaları sonuç vermiş ve bugün itibariyle %20 olmuştur.
bulanıktır büyük ihtimalle. *
"su sıkıntısı" kavramının hayatımıza girmesiyle artık hava durumunda bile bildirilen su seviyeleridir. üç büyük şehrin barajlarındaki su durumu bildirilir ve hep "yüzde bilmemkaça *geriledi" denir. oysa bir önceki gün de "yüzde 12'ye geriledi" denmiştir. o zaman bir sabitlik söz konusudur ancak konunun haber değeri kazanması için hep "geriledi, azaldı, yağmur yağdı ama seviye değişmedi, toprak çatladı" gibi sözcükler kullanılmaktadır.