bugün

"su sıkıntısı" kavramının hayatımıza girmesiyle artık hava durumunda bile bildirilen su seviyeleridir. üç büyük şehrin barajlarındaki su durumu bildirilir ve hep "yüzde bilmemkaça *geriledi" denir. oysa bir önceki gün de "yüzde 12'ye geriledi" denmiştir. o zaman bir sabitlik söz konusudur ancak konunun haber değeri kazanması için hep "geriledi, azaldı, yağmur yağdı ama seviye değişmedi, toprak çatladı" gibi sözcükler kullanılmaktadır.
bulanıktır büyük ihtimalle. *
izmirdeki su tasarrufu çalışmaları sonuç vermiş ve bugün itibariyle %20 olmuştur.
ankaradaki su tasarrufu çalışmaları sonuç vermiş ve bugün itibariyle i. melih gökçek önderliğindeki ankara büyükşehir belediyesi çalışanlarının baraja tükürerek ve işiyerek barak seviyesini % 10'a çıkarmışlardır.
Çanakkalede dünkü yağıştan sonra yüzde 10 luk artış olmuştur kesin çünkü donuma kadar ıslandım.
Barajlardaki su hacminin doluluk oranını donundan hesaplıyorsan başka kardeşim... Çünkü yağan yağmur suları olduğu gibi baraja akmıyor.. belki %15 20 lik bir kısmı baraj havzasına karışıyor.
bu gün şu anda ankara'da yağan yağmuru izlerken düşündüğüm acıklı tablo. bu gidişle ileride savaşlar petrol yüzünden değil su yüzünden çıkacaktır ve bunun sorumluları alt insanlardır.
%45 üzerine çıkacaktır 15 gün içinde.
iki yılda bir yapılan goygoy.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.