1. 1.
  mehmet ağar ın seçim arenasında* söylediği iddialı cümle...

  liderler hem kendi seçmenlerine hemde vekil adaylarına mahçup olmamak ve onlara güçlü gözükmek için elbette kendilerine güvenecekler ve söylemlerini buna göre gerçekleştirecekler. ama sanki ağar, bunu biraz abartmış gibi. üstelik sağda birliği gerçekleştiremeyip bunu söylemesi de gerçekten büyük cesaret işi.

  barajı geçemezsem sokağa çıkmam demek bir nevi siyaseti bırakırım kendi köşeme çekilirim kimselere gözükmem demektir. susurluk davası ve uğur mumcu dosyasında adı sıkça geçen ve gerçekten suçlu-ihmalkar olduğuna inandığım ağar; şimdi bir partinin lideri olup, terörü ve asayiş sorununu çözebileceğini utanmadan vaad edebiliyorsa elbetteki 23 temmuz sabahı barajı geçemezse sokağa çıkabilir. hiç şaşırmam!
  1 ... zitadam
 2. 2.
  23 temmuz sabahı, mehmet ağar ın gerçekleştireceği eylem gibi gözüküyor. nitekim partisinden istifa etti. şimdi esas sorun siyasete bir daha dönüp dönmeyeceği. eğer halkın unutkanlığından yararlanıp bir daha ki seçimlerde bağımsız olarak adaylığını koyarsa elazığlıların aynı iradeyi gösterip ağar ı sonsuza kadar sandığa gömmelerini umuyorum...
  ... zitadam
 3. 3.
  baykal versiyonu için;
  (bkz: kaybedersem rodos a dek yüzerim)
  ... yasakelma