bugün

Abd ' nin 44. başkanının yemin töreni.

dünya açısından; dünya barışına adını kara harflerle yazdırmış george w bush ' tan kurtulma zamanı.

israil'in bu olaydan önce, bütün birliklerini ve askerlerini gazze'den çekmesi de dünya barışı açısından bir umut mu?

bunun cevabını zaman ve abd'nin ilk siyahi başkanı verecek.

yemin töreninin resmi internet sitesi: http://inaugural.senate.gov

not: 20 ocak 2009 tsi ile 21:00'da.
ntv'den canlı yayınlanacak tören.

http://www.ntvmsnbc.com/news/472723.asp
(bkz: allahıma kitabıma)
savaş karşıtı göstericilerin, yemin törenine saatler kala beyaz saray ' ın bahçesine 40 çift ayakkabı atmalarına neden olan olay.
2 milyon kişi tarafından izleneceği tahmin edilen tören.
aslında çoğu kişi için gereksiz bir muhabbettir.

- şimdi bugün barack obama mı başkan olucak?
+ haa. yemin töreni akşam 9'da.
- bush gidiyo öyleyse?
+ evet lan.
- iyimiş hafız..

not: benim için gerekli lan!
balık baştan kokarmış, sende baştan koktun be hacı. filistin'de çocuklar ölürken, çıkıp tek bir kelime söylemeyen sen, afrika açlıktan kırılırken, yedi sülalen orada yaşamasına rağmen yemin törenine 150 milyon dolar harcayan sen. sen misin insanlığın son umudu ? kalk siktir git, gözüm görmesin seni. tırsak herif..
barack obama'dan beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu gösteren yemin törenidir. amerika tarihinin en pahalı töreni olacakmış. bakalım bu 'en pahalı yemin töreni'nin altından neler çıkacak, kim obama'dan neler isteyecek.
milyonlarca dolar para harcanan yemin töreni.
amerikalilarin ne kadar gamsiz ve ilgisiz oldugunu bilenler icin 2 milyon kisinin yerinde izleyecek olmasinin insani hayretler icinde biraktigi toren.

yani bir gun calisip kazandigi parayla aksama ne icecegini dusunen insanlar toplulugu icin gercekten sasirtici. hepsi degil ama geneli boyle bunlarin.
'ey büyük washington
açtığın yolda
gösterdiğin hedefe
durmadan yürüyeceğime ant içerim
Varlığım çikolata varlığına armağan olsun

in god we trust'
(bkz: and içerim)
(bkz: and i drink)
barack obama'nın "yemin ederim" yerine "nemin ederim" diyerek tüm dünyayı kandırmasını beklediğim törendir. *
acik hava konserine donmus olan torendir.
- Amerikan tekellerinin refahı ve mutluluğu için dünya halklarının köküne kibrit suyu dökeceğime param pulum üzerine ant içiyorum. - sözünü kendisine zoom yapacak olan kameralar sayesinde yüzünden okuyabileceğimiz ve yüzlerce katilin gülümsemelerini yakından takip edebileceğimiz törendir.
- barack, bak tezgahin basina seni geciriyoruz.yeni imajimiz sensin. biraz da senle, baris ve demokrasi goturelim dunyanin dort bir yanina. ama sende adam ol, serefsizlik yapma, ok?
+ abi rica ederim. kuran carpsin, canla basla... kendi dukkanim gibi, yeminlen bak...
- bak sonradan gotun basin oynamasin, kennedy'i hatirliyon dimi, rahmetli...
+ ne demek abi... bak kuran'a el basayim diyorum, yemin verdim.
- hah akilli ol!

(bkz: busht gitti barrak geldi)
(bkz: her sey cok guzel olacak)
(bkz: amazing)
(bkz: bush s agony)
-yemin et lan
obama:ne yemin etcem hem boş yere yemin günahmış bak. söz verdik ya olm ıraktan çekilcez falan diye neyine yetmiyooo
(bkz: barack obama nin yemin cumlesini unutmasi)