bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sürekli barış sürekli demokrasi ve kardeşlik diye bıdı bıdı kafa s.ken insandır. insanın bre hey dürzü, bre hey melun tarihte şimdiye kadar hiç uzun süreli barış, kardeşlik yaşanmış da mı şimdi yaşansın, ne değişti de böyle umutlanıverdin diyesi gelir böylelerine. bir de bunlar alabildiğine sıkıcı olurlar tamam mı, arzuladıkları hayatta ne bir aksiyon ne bir olay ne bir savaş mevcut, neyleyim böyle hayatı ben; sabah dokuz akşam beş 40 sene çalış sonra da bir 30 sene daha yaşlı yaşlı dünyanın kaynaklarını sömür. belirsizlik yok, bilinmezlik yok, acı yok, çile yok ot gibi, mal gibi bir yaşam. insan denen canlının doğası karşıtlıklar üzerine kuruludur; savaş -barış, üzüntü - mutluluk, çok çalışma - yan gelip yatma bunlar birbirini takip etmelidirler hayatta.hep böyle olmuştur. hal böyleyken sadece kağıt üzerinde gerçekleşecek hayalleri insanlara enjekte etmeye çalışmak doğanın karmaşıklığını kavrayamamaktır derim ben.
    1 ... malafatov
  2. 2.
    konuşacak başka bir şey bulamıyorum, ben napiyim dürzü! *
    -2 ... en zayif halka
  3. 3.
    * (bkz: ahmet türk)*
    samimi olmadığı ortadadır, seni salak yerine koymaya çalışıyordur. sen de seviyesine inip "hasstr" demiyorsundur ondan sıkılıyorsundur. malum, herkesin ağzında bir demokrasi ve insan hakları...e katlettiğin erin, annesinin, ailesinin, sevdiklerinin bu haklardan yararlanma hakkı yok muydu? yoo, yo, yo yo! seni faşist kurtçuk seni. * pekeke(!) ezik zavallı kürt insanının haklarını savunurken, hazır barışmaya yanaşmışken barışı baltalıyorsun, hainnn!
    2 ... ruhumorceyda
  4. 4.
    (bkz: halkların kardeşliği)
    ... klima muhendisi
  5. 5.
    entel göründüğünü düşünen insandır.
    ... ricardinho
kapat