1. 1.
  kaç puntoyla yazıldığına bağlıdır. küçük puntolar kimseyi korumaz.
  ... esuma
 2. 2.
  sığınmak! neden sığınır insan? ben hep bastırılmış korkak sığıngaçlar gördüm. güdümlü... kimse korkmaz barıştan, demokrasiyi de anlayabilecek seviye? herkeste yoktur gibi. biraz meşakkatli kelime mi ne?

  bir de çıkar var. o daha vahim. kendinden bahsettiğin yerde, karşıyı göremezsin. sisin içinde dünya'yı kucaklamak? hani böyle kasvetliyken bile sevmek. sevmişsindir birilerinin huysuzluğunu bile; ama ille de demişsindir; "yine de ver ver ver!"

  barış, almadan verebilmektir. ama işte onu yaparken bu cümleyi bile unutacaksın. o derece bir kendinden geçiş. hazzı da şey gibi, ımm, boşalıyorsun ya, hepiniz yapıyorsunuz değil mi? güzel, hah işte, için çıkıyor karşına geçip oturuyor. sen de bakıyorsun, inceliyorsun, o zaman sevmeye başlıyorsun kendini. ama işte önce kendini sonra dışı değil. farkettiysen; önce dışarıyı kucakladın sonra kendini tavaf ettin. aralıklarını buldun, tutam biraz baharat serptin. ama hangisini istediysen, hangi koku uçurup, hayali döndürüyorsa seni..

  demokrasi biraz yalancıktır, buralarda en azından. kendi demokratik açılımı vardır herkeslerin. e birde sunulanı vardır. ikisini de istemeyip, yukarıya bakarsan, belki sevimlisi çıkar.

  en önemlisi; insandır işte. o hepsini kapsar. onu bildin mi? sevdin mi? hah peki korkuyor musun? evet, biraz. aş! aşamazsan gerisi mutsuzluk gibi çünkü...
  1 ... ledzeppelin
 3. 3.
  vatan millet diyip milletin anasını s..kmeye çalışmaktan daha vahim olmayan durumdur.
  ... gene mi pilav