1. 1.
  akp'nin oyununa kanmayan yazarlardır. elde avuçta yokken kazanılanın, gizli ellere verilmesini desteklemeyen yazarlardır. ölen mehmetçiklerin hesabının sorulmasını isteyen yazarlardır.

  not: bu entryden sonra bana "savaş yanlısı" diyenler olacaktır mutlaka. evet, ben de barış istiyorum. ama bu şekilde değil. biz ki bu vatanı nelerden feda ederek kazanmış bir neslin torunlarıyız. bu pkk denen illet benim askerimi, benim bebeğimi 30 küsür senedir öldürüyor. peki hiç düşündünüz mü siz, bir gazeteci, elini kolunu sallayarak, kandilde bölücü başları ile röportaj yapabiliyorken, sen o kadar para harcadığın insansız hava araçları ile o insanların yerini neden tespit edemeyesin. bu kadar kolay mı 30 yıldır mücadele verdiğin teröriste boyun eğmek ? istenilse 3 ay gibi bir sürede bitirilebilir terör. ama istenmiyor canım kardeşim.
  2 -3 ... nota bilmeyen adam
 2. 2.
  (bkz: alkolik oldum)
  3 ... alkolik oldum
 3. 3.
  barış sürecinin ne olduğunu bilmeyen yazarlardır.

  lan ne oluyor, nasıl bir proje var, neler yapıyor?

  bilen yok. barış süreci, çözüm süreci denip duruluyor anca.
  1 ... system error
 4. 4.
  Kaç tanesinin Türkiye' nin doğusunda askerlik yaptığı, hiç kulaklarının yanından ( abartısız ) geçen merminin sesini duyup duymadıklarını, ailelerinin televizyon izlerken '' inşaallah oğlumun adı haber bültenlerin de geçmez '' diye dua edip etmediklerini merak ettiğim yazarlardır.
  Ayrıca diyorlar ki : gazeteci dağa gidebiliyor, uçakların var bilmem nelerin var ama sen gidemiyorsun, bu şimdi olan birşey değil ki Pkk çıktığından beri aynı. Zannımca denilmek istenilen devlet (hükümet ) ve terörist danışıklı dövüş içerisinde, peki bu danışıklı dövüşün içinde 20 yaşında hayatının baharında olan gençlerin erimesini görmüyorlar mı? Görüpte '' olsun lan yine de biz savaşalım sikertiriz onları '' diyorlarsa, onlara şunu demek isterim,
  Madem askerde doğuda savaşamadınız, madem elinize silah alamadınız Şerefsiz PKK' lılar bile evlerini terkedip dağa çıkıyorsa, sizlerde yazdığınız kadar seviyorsanız vatanınızı, savaşa pkk' yı temizlemeye bu kadar meraklıysanız, çıkın sizde dağa, düşün teröristlerin peşine. Ama olmaz o leş kargaları dağda yatıp kalkabiliyorken, sizler evinizi, biranızı, internetinizi bırakıp dağa teröristin peşine düşmez, internet ortamlarında asarsınız kesersiniz. bir söz vardır herşeyi devletten beklemeyin diye.

  Edit: Hadi savaşalım, Türk' e diz çöktürelim, ağızlarını burunlarını kıralım havasını sadece sıcak kombili evlerinde, bilgisayar başında estirenlerdir.
  ... kedimi kim 7
 5. 5.
  aklı başında, onurlu ve vatansever yazarlardır.
  -1 ... sonsarkiyicalkemanci
 6. 6.
  sözde barış sürecini desteklemeyen yazarlardır.
  1 ... nickimesokaninsikisagolsun