1. 292.
    Ypg den bir cacık olmayacağı belli oldu. Daha başka bir enstrüman hazırlanacak diye düşünüyorum. Sanırım pkk asli görevine dönecek çatışmaları gene türkiye ulusal sınırları içine taşıyacak. Bu esnada da suriye'de b planı devreye alınacak diye düşünüyorum.
    2 ... the sakal
  2. 293.
    anlaşmaya rağmen bugün tel abyad bölgesinde bir asker şehid oldu. biri yaralandı.

ver tamponu al kürdistan'ı projesi hiç bir boka yaramayacak.

değil tampon, duble tampon yapsak da oradaki pisliğin biteceğini düşünmüyorum.

tayyip, devlet aklını romantizmin, duygusallığın, fantazinin ve kişisel absurd hırslarının bataklığına gömdü.

abd ve israil'i bölgeden siktir etmenin yollarını arayacağına daha oturup bu dümbüklerle anlaşma falan imzalanıyor.

böyle saçmalık mı olur ?

evet, abd'yi suriye'den siktiretmenin yolu var. ama ben yazmayacağım.

kendileri düşünsün.
    1 ... spin quantum
  3. 294.
    destek veren ülkeler 14 tanedir.

•Katar
    •Pakistan
    •Azerbaycan
    •KKTC
    •Venezuela
    •Somali
    •Libya
    •Kazakistan
    •Kırgızistan
    •Ozbekistan
    •Turkmenistan
    •Macaristan
    •Bulgaristan
    •Bosna Hersek
    2 ... sevgikelebegi
  4. 295.
    pkk ve esad'ın muhtemel aynı saflara geçmesi bizim için pek iyi olmadı. esasında birbirine düşman iki taraf ama ortak en büyük ve en önemli düşmanları türkiye olunca kanki oldular.

kötü senaryoya göre kuzey ırak benzeri bir özerklik garantisi ile pkk'nın esad'ın askerlerine katılması durumunda operasyon otomatik olarak son bulur. çünkü halen esad ve suriye devleti meşru olarak tanınıyor. sen onun askerini vurursan ve hatta sınırlarına girersen işgalci olarak dünyaya lanse olursun.

iyi senaryoya göre aralarında anlaşamazlar ve operasyon kaldığı yerden devam eder. analarını sikeriz.
    ... kuzeymen
  5. 296.
    Her şey iyiye giderken bir anda ABD’nin kararıyla yalan olmuş harekattır.
    Devam etseydi ciddi anlamda iyi temizlik yapılacaktı ama gökten gelen bir karar var neticede, dimi?

Neymiş, ypg PKK geri çekilirse harekat bitecekmiş... yiyorsa dik dur, eğilme, teröristleri yaşatma. Ama nerede biz de öyle kararlı lider... yine oturdu masaya teröristlerle, yine dediklerini yaptı, anlaştı. Haburda olduğu gibi.

Zinhar eğitilmez bunlar.
    4 -1 ... goddesss of darknesss
  6. 297.
    Daha bundan sonra türkiye'yi kimse ciddiye almaz. Küçük enişte der geçerler.
    1 -1 ... the sakal
  7. 298.
    Bugün saat 22 00 sularında 120 saat dolacak, ateşkes bitecek. Harekatın devam edeceğini, tekrardan bombardımanlara başlayacağımızı sanmıyorum ama tersi olursa terörü bitirmeden de ordan çekilmemek gerekir.
    -1 ... benimnickimyirmibesharfli
  8. 299.
    inşallah suriye'de pkk devlet kuramaz. Kahrol PKK! Kahrol terörizm!!
    2 ... bay josef k
  9. 300.
    inşallah suriye'de pkk devlet kuramaz. Kahrol PKK! Kahrol terörizm!!
    1 ... bay josef k