bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 16777211.
  üniversite yıllarımda gece tv izlerken görmüştüm ölüm haberini. kalbimin düğümlendiği anlardan biriydi. hemen ev arkadaşımı uyandırmıştım. gözyaşlarımız çözemedi düğümlerimizi. adam olacak çocuklardık ve ağlarken anlamıştık bir adamı yitirmenin ne demek olduğunu...
  32 ... kel danisman
 2. 16777212.
  yaz sıcağının bu kadar ağır bastığını hissedersin, uzun saçların insanı yakmak için bir sebep olmadığını hissedersin.
  ve ilk okul defterinin ilk sayfasına yazacak kadar koyar adama.
  4 ... susarsam konusmam
 3. 16777213.
  Bir an içerisinde bir değer bütününün ortadan kaybolmuş gibi yaptığını düşünün...
  Hayatın en derin yerinde sigarasını dramatik bir yapıda tüttüren bir kadının , barış manço'nun ölümü üzerine kendini insanlardan yabancılaştırarak sigarayı bırakması şu ana kadar denk geldiğim en büyük hissiyattır.
  Ama dudaklarımızda daimi olarak söylenecek şarkılarını burukça ortaya sunan ses tellerim nasıl bir hissiyat içerisinde olduğumun göstergesi, tasımıdır. Hani her sabah televizyona baktığınızda gördüğünüz o griden beyaza salınan saçları ile bağrımıza dokunan varlığın yok olması , ama eserleri ile yaşaması...
  3 ... entel maganda
 4. 16777214.
  nane limon kabuğu ve bir tutam tarçının artık hiç bir işe yaramayacağını hissedersin.
  3 ... patlamamis misir
 5. 16777215.
  soğuk bir kış gecesi, ocak ayının sonu şubat'ın başı. evde uyku hazırlıkları var, televizyonda haberler açık. bir haber duyulur televizyondan; "ünlü sanatçı barış manço vefat etti..." o an sanki dünya dönmeyi bırakır, zaman akmaktan vazgeçer. küçük yaşına rağmen kalbinde tanımadığı o tarifsiz acıyı hisseder barış abi' nin adam olacak çocukları. gözyaşları 7'den 77'ye yanaklardan süzülür, bir daha geri gelmeyecek olan barış abi'sine ağlar tüm çocuklar. arkadaşı eşek şarkı söylemeyi bırakır, dağlar barış abi'ye yol vermek için geri çekilir, kol düğmeleri bir daha ayrılmamak üzere barış abi' nin cenazesi için birleşirler son defa. artık veda vakti gelmiştir ve barış abi dönence'sinde bahsettiği uzaklarda doğan güneş'e kök salmaya gider. hoşçakal barış abi, çocuklar adam oldu artık barış abi, seni özledik barış abi.
  2 ... mcyc
 6. 0.
  sabah uyanılır, anne ile babanın ölüm ile ilgili bir şeyler konuştuğu görülür ve meraklı bir şekilde sorulur,

  -ne oldu, kim öldü?
  +barış manço.

  o an da bir tuhaf hissedersin kendini, daha birkaç ay evvel, moda da, okul çıkışı el salladığın insan hayatta değildir artık ve 90'ların çocuklarının bir simgesi daha aramızdan ayrılmıştır.
  3 ... ciplak vatandas
 7. 1.
  bir "gülpembe"nin gitmesi,
  kurtalan ekspres'i dinleme hevesinin gitmesi,
  eğlenceli şarkıları artık dinleye dinleye bile eskitemeyeceğimiz gerçeği. çünkü bu tarz bir barış manço daha yok.
  1 ... 4bucuktan5bucuk
 8. 2.
  çok uzun zamandır görmediğin uzaktan bir akrabanı kaybetmiş gibi; keşke daha çok vakit geçirseydik, keşke onu daha çok sevmeye vaktim olsaydı dedirten, bir sürü keşkelerle dolu karmakarışık hisler. sanki yakından tanıdığın birini kaybetmiş gibi.
  ... cassandra
 9. 3.
  http://img187.imageshack....?image=nihatgencbmbt8.jpg
  ... dr cureklibatur ve bay arkin
 10. 4.
  doğumgünümde kaybettik barış manço yu. deliler gibi ağladığım tek doğum günümdü. kötüydü..
  ... balmsd