1. 1.
  danimarkalı ve norveçli barışçıl iki öğrenci (Louisa Vesterager Jespersen, Maren Ueland) faslıların ve diğer orta doğulu halkların evrensel ahlakına güvenerek turistik bir alanda kamp kuruyor. sonra karl marx'a ölümüne bağlı, hayati kararlarda yalnızca das kapital'e başvuran ve eyleme de ancak bundan sonra geçen, richard dawkins'in gerçekleştirdiği kutsal ritüelleri her gün ifa eden, cübbeli, takkeli, uzun sakallı, siyah tenli komünistlerle karşılaşıyorlar:
  https://i.hizliresim.com/jgDrqg.jpg
  https://i.hizliresim.com/lqDPQp.jpg
  https://i.hizliresim.com/r5DX0z.jpg
  https://i.hizliresim.com/Ll6801.png

  bunlar diyorlar ki, hoşgörünün, insanlığın, barışın, sevginin, aklın beşiğine hoş geldiniz. bizim için adalet annelerin ayakları altında. bu topraklar batılıların kabile tanrılarına insan kurbanlar adayan, burka, çarşaf giymeyen ve erkeklerle arkadaşlık kuran kadınlara fahişe, ahlaksız, namussuz damgası yapıştıran, boş anını yakaladığında onların ırzına geçmeyi mübah sayan atalarının aksine ünlü filozoflarıyla tanınır.

  misafirleri çok severiz, buyrun bir çayımızı için. avrupalı turistler de bu teklife çok seviniyor. ufak bir sohbetin ardından teşekkür ediyorlar.

  faslı kardeşlerimiz daha sonra turistlerin ellerinden ve bellerinden öpüp kolye hediye ediyor:
  https://i.hizliresim.com/Ovl8O5.png
  https://i.hizliresim.com/Nno8JP.png
  https://i.hizliresim.com/26lWRv.png
  https://i.hizliresim.com/nQD9ag.png
  https://ibb.co/Th6LZkb
  https://ibb.co/C5dmMLN
  https://www.dailymail.co....an-women-enemies-God.html
  https://www.youtube.com/watch?v=tTbcQvnMNJA+

  bu anı da kameraya alıp ölümsüzleştiriyorlar:
  https://theync.com/comple...ecapitated-in-morocco.htm

  orta doğulu halkların bu ve buna benzer milyonlarca barışseverliğine şahitlik eden hindistan, çin, abd, rus, almanya, ingiltere, israil hükümeti de onları korumak için sıkı güvenlik önlemleri alıyor. böylece orta doğu'nun evrensel değerlerine karşı beslenen sevgi de çığ gibi büyüyor.

  orta doğululuk yalnızca bir coğrafya değil, kültürdür. kuzey afrika'dan güney asya'ya değin yayılmıştır. zaten farklı bölgelerde yaşayan insanlar arasındaki güzel benzerlikler de bu tezi doğruluyor.
  5 -2 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  "orta doğululuk yalnızca bir coğrafya değil, kültürdür. kuzey afrika'dan güney asya'ya değin yayılmıştır. zaten farklı bölgelerde yaşayan insanlar arasındaki güzel benzerlikler de bu tezi doğruluyor. "

  faslılar kuzey afrika'nın dibinde, ama cübbeleri, sarıkları, uzun sakalları, çarşaflı, burkalı kadınları ile örnek bir komünisttirler. hayati kararlarda yalnızca das kapital'e başvurur, eyleme de ancak bundan sonra geçerler.

  richard dawkins ve karl marx olmasaydı, yalnızca bulundukları yerin özelliğini yansıtırlardı. orta doğululuk nedir bilmezlerdi.

  richard dawkins ve karl marx'ta orta doğululuğun özü değil, sadece bir taşıyıcısıdırlar.

  bu şahsiyetler olmasaydı, ali, veli veya deli taşıyıcı kolon olacaktı.

  çünkü orta doğululuk, yayılmacıdır, hazırcıdır, çin gibi bir bölgeye hapsolmaz ve elindekiyle yetinmez.

  o din, ideoloji, toplum, devlet, ahlak, özellikle de akıl üstü bir kurallar manzumesidir.

  bunların hiçbirinden haberdar olmasanız da o kültür atalarınızın ve sizin kanınıza işlemiştir, sadece ortaya çıkacağı anı bekliyordur. böylesi daha mı kötü, yoksa daha mı iyi, ona da siz karar verin.
  1 ... ozgur demirtas in robotu
 3. 3.
  http://www.namazzamani.ne...i/tevbe-suresi-5.ayet.htm

  http://www.kuranmeali.com...ma.php?sure=5&ayet=33

  tevbe 5 ve maide 33 ayetlerinin yani dinlerinin gereğini yapan orta doğu kültürüdür.

  https://kuran.diyanet.gov...uresi/720/51-ayet-tefsiri
  1 -1 ... inderex
 4. 4.
  arap denildiğinde akla gelen nitelikler suudi arabistan'da yaşamış insanlara ve atalarına mı has bir özellik?

  eğer öyle değilse arapça denen dil ve bu dile ait yazılı tek bir eser ortada yokken, suudiler kabileler halinde yaşarken sümer, akad, pers, hitit, mısır medeniyetini kuranlar neciydi?

  arap mıydı, yahudi miydi?

  semitikliği yahudilik ve araplıkla özdeşleştirmek orta doğu'da yaygın bir cehalettir.

  orta doğu'nun asıl özü, mezopotamyadır. hakikaten de öyle, dünya tarihinde de ilk medeniyetler burada kuruldu.

  orta doğu'nun asıl kurucuları hammurabi'dir, 2.nebukadnezar'dır, sargon'dur ve daha niceleri.
  1 ... ozgur demirtas in robotu
 5. 5.
  öyle hoşgörülü olmak ki; hz.ömer,hz.osman ve hz.ali katledilmiş. yetmemiş hasan ve hüseyin katledilmiş. yetmiş mi yok yetmemiş. 4 imamın 3 ünün boğazları kesilmiş. sonra hadisçilerde aynı sona maruz kalmış bakınız buhari.

  adamlar tutamıyorlar kendilerini kestikçe daha çok kesesileri geliyor.
  1 ... inderex
 6. 5.
  bu coğrafyanın tarihi ve gelenekleri öyle köklüdür ki, islam'da, yahudilik'te ondan destek almadan kurulamazdı; hristiyanlığın absürt kavramları sadece bir istisna.

  osmanlı, hatta cumhuriyet tarihinin önemli figürleri dahi bu ilkel geleneklerin esiriydi ve o akıntıya kapılarak emellerini gerçekleştirdiler.

  şimdi bunları biz taşıdığımız için bizimle beraber var oldu zannediliyor, oysa ki o derin kökleri iki üç bin yıla da sığdıramazsınız.
  -1 ... ozgur demirtas in robotu
 7. 6.
  gene aynı manzara.

  hıyarın biri tekrar kendilerine savaş açılmış müslümanlara savaşmayı emreden ayetleri önümüze koyuyor. fakat kendine karşı savaş açılmıyorsa savaşma denilen ayetleri ya bilmiyor ya bilmezden geliyor.

  bir de bu tipler özelden cahil falan yazmazlar mı tam evlere şenlik.

  bonus:
  ---
  bakara177 - yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz erdemlilik değildir. asıl erdemli kişi allah’a, âhiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere iman eden; sevdiği maldan yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, yardım isteyenlere ve özgürlüğünü kaybetmiş olanlara harcayan; namazı kılıp zekâtı verendir. böyleleri anlaşma yaptıklarında sözlerini tutarlar; darlıkta, hastalıkta ve savaş zamanında sabrederler. işte doğru olanlar bunlardır ve işte takvâ sahipleri bunlardır.
  ---
  4 -1 ... insectoidzz
 8. 7.
  bu kardeşlerimizin iki turiste yaptığı muamelenin sebebi de ab'nin el nusra, ışid, el kaide, el fetih, taliban gibi suriye'de barış ve hoşgörü için esad'la mücadele eden gruplara uçaklarla çiçek yağdırması ve barış örgütleri listesine alması.
  https://www.youtube.com/watch?v=IUXteUGhh7w+

  norveç ve danimarka'da bu listede.

  yani ortada barış yokken yapılan kötü bir muameleden bahsedemeyiz. onlar da kendilerince haklı sayılmaz mı?

  sizin gibi das kapital'le akıl yürütmüşler ve bu sonuca varmışlar, sizin farklı bir sonuca varmanız yüz milyonlarca orta doğulu komünistin kararını değiştirebilir mi?

  eğer değiştiremezse yalnızca hayallerinizi paylaşıyorsunuz.

  bu sizin için bir sorunsa uygulanmış ve çözüme ulaşmada aşama katetmiş başarılı bir metota örnek verin.
  ... ozgur demirtas in robotu
 9. 8.
  bakınız bu ilk müslümanlara kimse dokunmamıştır; müslümanlara saldırılmış onlarda savunma savaşı yapmış diyen ilkokul din bilgisi kültürüne sahip cahillere sorunuz bedir savaşı adı üzerinde bedir de yapılmış mekkelilerin kervanları defalarca yağmalanmış, hubeyde savaşı, uhud v.s. zaten ancak bir aptal ; ulan madem savunma yapıyorlar bunlar suriye,ırak,iran,orta asya da medineyi mi savunmuşlar diye kendine bir sorar.
  ama cahil kişi asla sormayacağı için bu mümkün değildir.
  ayrıca yukarıdakiler cihad ayetleri değildir. madem cihad ayetlerini merak etin cahil bak ve iyi oku; hz.muhammed savaşmak istemeyen müslümanları zorla nasıl savaşa çağırıyor ve cihada katılmamanın cezası ne bir gör.

  https://kuranfihristi.net/fihrist/cihad

  okuman saatlerini alabilir çünkü kuranın üçte biri cihad,üçte biri ganimet ( enfal demek ganimet demektir enfal suresi) kalanı muhammed ve cariyeleri ile ilgilidir.
  elbette tevrattaki hikayeleri çıkardıktan sonra.
  ... inderex
 10. 9.
  tevbe suresinin 5. ayeti paylaşılmış ama 4 ve 6 nedense yok? onları da okusunlar bir zahmet. kuranda Mümtehine Suresi 8. ayet varken http://www.kuranmeali.com...ma.php?sure=60&ayet=8 nasıl hala bu yorumlar yapılıyor? arkadaş hala aynı ezber lafları söylüyor ama isteyen aklını kullansın kitapta yazanlarla bu örnekler tutuyor mu baksınlar. seninle savaşmayana iyilikle adaletle yaklaşırken nasıl kafası kesilir anlatımı yapılıyor? bu teröristler peygamber mi? biz bunlara mı inanıyoruz? bu nasıl mantık? teröristler müslüman mı harbiden sizin gözünüzde? eğer öyle ise abd yi tebrik ederim adamların harbi planı işe yaramış. 3 5 beyni uyuşmuş teröriste 'allahu ekber' dedirterek böyle algı oluşturmuşlar vay be. zaten bunları hep geçtim bu mantıkla bakarsak saymaya gerek olmayan bir sürü ateist insanın yaptığı katliamlardan da ateizm sorumludur ve onu savunamazsınız o zaman. savunuyorsanız iki yüzlüsünüzdür. mantık bile kaldırmıyor bunu.
  -1 ... misalci