1. 1.
  Barış dini islamın müslümanları barıştıramaması maalesef düşündürücü bir durum.

  Sonuçta islamiyet bir barış dini olduğuna göre tüm dünyayı barışa ve kardeşliğe çekmesi lazım. Ancak müslümanlar daha kendi içlerinde dahi barışamamış durumda hattaha neredeyse hiç barışamadılar tarihlerinde. En değerli insan saydıkları peygamber hz.muhammed vefat ettikten bir süre geçmeye kalmadan hemen birbirleriyle savaşmaya başlamış müslümanlar. Daha o gün bu gündür savaşır dururlar.

  Peki dünyaya barış mutluluk huzur vadeden islam daha kendi içerisinde bile huzuru sağlayamıyorken dünyaya nasıl güzellik getirecek?

  Merak konusu.
  3 -2 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  asıl sorun islam değil islama mensup insanlarda. klişe belki ama durum böyle. arapların olduğu yerde ne huzur ne barış olur..

  tüm tarihlerine bakın. peygamberimizin vefatından sonra bir süre daha düzgün yolda devam edip sonrasında tamamen batı dünyasının gazlamaları sonucu birbirlerini kesmeye devam ettiler. osmanlı zamanında bizlere yaptıkları ortada gizli saklı şeyler değil. gereksiz ego ve kibir sahibi neredeyse tamamı. kendilerinden başka hiç kimseyi gerçek müslüman olarak kabul etmiyorlar. kendileri de islamı dört dörtlük yaşamıyor. amerikası geliyor "ooo şu şiilere bak siz sünnilere ne diyorlarrr" diyor. şiilere tam tersini. sonra adamlar çekiliyor aradan bunlar birbirini kesmeye başlıyor. ingilizi geliyor başka yerden yürüyor. gene birbirlerini katlediyorlar. fransızı geliyor aynı almanı geliyor aynı.. yanı başlarında en büyük tehlike ( israil ) varken bunlar hala türkleri nasıl dışlayabiliriz diğer arapları nasıl sindirebiliriz diye birbirlerini yiyiyorlar. islam ne yapsın ? sonra diyorlar ki şeriat gelsin. ulan bu kadar yoldan çıkmış tiplerle şeriatı getirirsen sokakta yürüyemez hale gelirsin. kim uygulayacak o şeriat hükümlerini en başta ? bizim başımızdaki adamı halife yapsan tüm orta doğuyu çocukları arasında paylaştırır. arap şeyhlerinin bilmem neleri hali ortada müsriflik ve kendi öz kardeşlerine bile ihanet içerisindeler o onu tutukluyor o onu öldürtüyor..
  5 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  müslümanlar arsında kin ve düşmanlık yoktur.

  iktidar mücadelesi olabilir. hulafa-i raşidin döneminde huzur ve kardeşlik vardır sonraki islam devletlerinde kardeşlik vardı. son örneği osmanlı idi. o yıkıldıktan sonra müslümanlar başşız kaldı. bundan genç türkiyenin de payı vardı zira emirel mü'minin makamını kaldırdık.

  son 2 yüzyıl içersinde enerji savaşların başlaması müslümanların barışı yayma faaliyetlerine ket vurdu.

  şimdilerde birbirimize düştüğümüz gerçek ancak bu böyle devam etmeyecek yeniden nizamı alemi tesis edeceğiz.
  1 ... kifayetsiz kelimeler