1. 1.
    https://youtu.be/OJS461AOcA4

geziyi mumla arayacaksınız diyor konuşmasının sonunda, doğru diyor.
    dur hemen eksileme çomar, sömürülen sadece biz değiliz senin de emeğin, duyguların, ruhun sömürülüyor. sen gündüz mitingte reis diye bağırırken, akşam kuru soğan ekmek yiyorsun. sevgili reisin de sarayında senin benim vergilerimle akşam portakallı ördeğini yiyor üstüne de bir güzel beyaz çayını içiyor. he sen akşamları ay sonunu nasıl geçireceğim diye düşünürken, o da muhtemelen berat ile şimdi hangi adayı alsak diye müzakerede bulunuyordur. 

işin özü, bu ülkede ne huzur kaldı ne insanlık. sokağa çıkınca yüzü gülen bir insan bulun, ülkeye dair umutlanalım, ama bulamazsınız. fazla sabırlı bir ülkeyiz ama bu sabrın sonu selamet olmayacak, bu devran da böyle sürüp gitmeyecek..

her kelimesine her cümlesine yürekten katıldığım barış atay, o meclise en çok yakışanlardan biri sensin. aldığın para helal olsun, o meclis salla başını al maaşını yapanların değil halkın sesi olanların meclisidir. 
    21 -17 ... cicikuscicikus
  2. 2.
    (bkz: bi siktir git denilen kominist zırvaları)
    14 -11 ... xonix
  3. 3.
    Eski hdpli bir vekilin umursamadığım konuşması. Hdp/PKK ile ilişkili kimseyi sevmiyorum.
    11 -4 ... strabo
  4. 4.
    it ürür kervan yürür demişler.

Barış, sevgi, kardeşlik diyenlerin %99'unun kanı bozuk. Barış da bunlardan biri sadece.
    10 -3 ... ismailbert herkelstein
  5. 5.
    gezi'yi mumla ararsınız. evet. gezicilerin bu sefer canlı kurtulma ihtimalleri daha düşük olacaktır çünkü.
    9 -5 ... kellim kellim layenfa
  6. 6.
    siyah takım elbisesiyle bayrak gibi.
    3 -3 ... everybody calls me alpha
  7. 7.
    adalet özgürlük uğruna benim askerimin, polisimin kanı dökülecekse sikerim öyle adaleti.
    3 -2 ... dst231
  8. 8.
    siyasetinden, söyleminden emperyalizmi çıkaran sol, sol değildir. emperyalizmin köpeğidir.

bazıları bunu esadcılıkla örtmeye çalışsa da nafile. al işte esad, ypg ilişkisi. nasıl da hemen kucak kucağa geçiyorlar.
    5 ... tea man
  9. 9.
    Saksıya fesleğen gibi oturtmuştur.

Zira, konuşmasına karşı argümanla çıkmak yerine anca kufredersiniz.

Ek; gerçek olmayan cümleyi söyleyin lan pavalı köpeklev.
    6 -8 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  10. 10.
    Kim la bu 3. Sınıf dizi oyuncusu. Sırf Kürtçü diye, Twitter'dan rte'ye sallıyor diye vekil oldu.
    11 -5 ... zall bana hep abi der