bugün

odatv genel yayın yönetmeni.
o-da şimdi içeride..
Barış Terkoğlu ile birlikte "Sızıntı Wikileaks'te Ünlü Türkler" kitabının yazarıdır.
Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan en mühim kitaplardan biridir.

http://static.ideefixe.com/images/382/382964_2.jpg
mustafa balbay'ın cezaevi arkadaşı.
http://i.imgur.com/zmqee.jpg
aynı müyesser yıldız ve barış terkoğlu'nda da olduğu gibi bilgisayarına uzaktan dosya atılması marifetiyle önce oda tv olarak sosyal mühendislik saldırısına maruz kalmış; 20 ay tutukluluğu üstüne; tübitak raporu ile desteklediği teknik savunma sonucu tahliye olmuş; oda tv genel yayın yönetmeni. silivri çıkışında yaptığı konuşma zulme ve kıyıma uğrayan ama satılmayan, ele geçirilemeyen gerçek türk aydınını anlatmaktadır:

--spoiler--
Bu maalesef ülkemin aydınının kaderi. Benim ülkemin aydını Magosa'da Namık Kemal'in gözlerinden vatanına bakmayı öğrendi. Zekeriya Sertel'in gözünden Bekirağa'da yatmayı, Sabiha Sertel'in gözünden Tan Baskını'nı öğrendi. Benim ülkemin aydını Nazım Hikmet'in gözünden sürgünü, Sabahattin Ali'nin gözünden kafası taşla ezilerek öldürülmeyi öğrendi. Aziz Nesin'in gözünden mahkeme mahkeme hapishane hapishane dolaşmayı, ilhan Selçuk'un gözünden Ziverbey Köşkü'nde işkence görmeyi, Hasan Basri Alp'in gözünden Sansaryan Han'dan aşağı düşmeyi öğrendi. Benim ülkemin aydını Uğur Mumcu'nun gözünden şarapnel parçasıyla ölmeyi, Abdi ipekçi'nin, Çetin Emeç'in, Turan Dursun'un, Musa Anter'in, Hrant Dink'in gözlerinden sırtından vurulup düşmeyi öğrendi. ilhan Erdost'un gözlerinden dövüle dövüle, Metin Altıok'un gözlerinden yanarak ölmeyi öğrendi. Ne kadar çok acı, işkence öğrendi. Bir tek şeyi öğrenemedi benim ülkemin aydını, yenilmeyi öğrenemedi. Bugün her zamankinden daha fazla görüyorum ki heyetiniz ülkemin aydınına yeni bir şey öğretemeyecek.
--spoiler--
an itibariyle iktidar zulmüne maruz kalan herkesin birleşmesi çağrısı yapan gazeteci. güzel de bir söz etti: "aynı koca tarafından dövülen kadınlarız biz ve artık birleşmeliyiz!"
izlerken keyif veren bilgili kişi.
welcome to turkey.
“bu adliyeden zengin fetö’cüler sırf parası var diye elini kolunu sallayarak çıkıyorken beni birazdan tutuklayacaksınız. bu adliyeden sırf bazı tarikat mensuplarına yakın diye insanlar hüsnü şehadet ettirilerek serbest kalıyorken siz beni birazdan tutuklayacaksınız. bu adliyede rüşvetle dosyalar kapatılırken, siz beni birazdan tutuklayacaksınız.
şu anda burada sanık sandalyesinde bir metastaz yaşıyoruz. ben 27 yaşında tutuklanan bir gazeteciydim. 19 ay silivri cezaevinde tutuklu kaldım. cezaevine girerken de çıkarken de başım dikti. cezaevine beni gazetecilik yapmayayım diye soktular. ben barış terkoğlu ile ayrı koğuşta kalmama rağmen sızıntı diye kitap yazdım.
cezaevinden çıktım 'nerede kalmıştık' dedim. tüm dünyanın her yerindeki amerikan kriptolarında fethullahçıları araştırdım ve barış terkoğlu ile birlikte mahrem diye kitap yazdım ve en sonunda yine bu adliyenin de dahil olduğu bazı hakim ve savcıların da dahil olduğu kirli düzene çomak soktuğum için metastaz kitabımla karşınızdayım.
özetle ben 16 yıldır gazetecilik yapıyorum. hapise giren adamı hapisle korkutamazsınız. gireceğim ve orada da gazetecilik yapacağım. çıkacağım ve çıkınca da gazetecilik yapacağım. türkiye gazetecilik tarihi bunun gibi örneklerle doludur. tek derdimiz türk halkını aydınlatmaktır. korkuyu görmek için bana boşuna bakacaksınız."

tutuklanmadan önce yazdıkları.
güzel şeyleri iyi yerlerinden yakalayıp halkı bilgilendiriyorlar tebrik ediyoruz. fakat bu tiki özentiliği ve o saçlar nedir arkadaş yaa. görünümünüzü de içeriğinize uydurun.
içeriği ile görünümü uyuşuyor bence. genel fiziki durumu beden dili güven vermiyor bana açıkcası.
aydınlık-vatan partisi-ulusal kanal denilen siyasi çöplüğün hedefinde ki gazeteci.

hedef tuttu şu an hapiste. utanmazlıkta sınır tanımayanların ülkesindeyiz .
bu ülkede ahlaklı dürüst ve sorumluluk sahibi olmak cezasız kalmaz gerçeğinin vücut bulmuş hali denilecek kişidir.
tutuklu bir gazeteciymiş. gabiba ss diye bir kitap çıkardığından dolayı tutukluymuş.
güncel Önemli Başlıklar