bugün

Şu ülkede gazetelerin görmezden geldiklerini, medya patronlarının gizlediklerini 1 dkda anlatan adam. Çok güzel adam. kalpten Teşekkürler kendisine.
''kendisinin rızası vardı'', ''satıcı değilim içiciyim''...

ben daha ne diyim.
sözlerimi bitiriyorum...
çok düzgün bir üslupla, akıcı bir diksiyon, harika bir açıklama yapmış. helal olsun kendisine.
son cümleleri ''@2'' kıvamındadır: http://www.youtube.com/watch?v=sCDD5nv4BGM
ben böyle ayar görmemiştim uzun zamandır. adamın hasıymış da haberimiz yokmuş.

--spoiler--
şimdi öncelikle şunu söyleyeyim;
içerdeki 13 kişiden herhangi biri barış atay'dan daha değersiz değil. bugün burada olan basın emekçilerini, muhabir arkadaşlarımızı tenzih ederek söylüyorum, sizin çalıştığınız medya firmalarının patronlarının basiretsizliği olmasaydı bu işler buraya kadar gelmezdi.

Bugün, bu ülkede, eğer iktidar ya da erk insanları hedef gözeterek ya da herhangi bir delil göstermeden canlarının istediği gibi gözaltına alıyorsa, şimdiye kadar hopa'da, roboski'de, reyhanlı'da, odtü'de, armutlu'da, gülsuyu'nda, gazi'de, gezi'de herhangi bir haber yapmadığınız için gözünüzü kapatıp kulaklarınızı tıkadığınız için oldu.

Şu anda herhangi bir şekilde bilgi alınamayan insanlar bu sayede davalara konu oluyorlar, bu sayede ne alcağı belli olmayan davalarla tutsak ediliyorlar.

Ben sadece şunu söyleyeyim; tarih hepinizi yazacak. Ama bugün bu ülkede şimdiye kadar görülmemiş kadar biat kültürüyle yaşayan bütün medya patronlarını affetmeyecek o tarih. Ve ben bu medya patronları adına utanıyorum. Kendileri utanmıyor ama ben utanıyorum gerçekten bu sektörde olan bir insan olarak. Söyleyeceğim iyi hiçbir şey yok onun dışında.

Ha nasıl serbest bırakıldığımızı söyleyelim; sanırım insanlar kendi rızası vardı ya da satıcı değil içiciyiz dediler ki serbest bırakıldılar çünkü bu ülkede tecavüz, uyuşturucu madde kullanımı dışında hiç kimse serbest bırakılmıyor ne yazık ki.
--spoiler--
en iyisi devleti bu devrimci bozmalarına birkac aylıgına bırakmak. zaten bos bos konusamayıp geri vereceklerdir. bu muptezelde onlardan biridir. ve alevi olması olayın gercek yüzünü alenen ortaya cıkarmaktadır. saydıgı mahalleler muzahir yerlesimlerdir. terorist yuvalarıdır. sikayet ettigi basında baglı oldugu örgütte aynı emparyal güclerden beslenmektedir. birbirlerine bol bol malzeme olmaktadırlar.
herif haşırt diye geçirmiş ya la!
http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485bvma7Ew1oyo&feature=youtu.be

oy oy oy oy...
helal olsun böyle delikanlılar da gördük ya...
yandaş medya'ya en büyük ayarlardan birini vermiş güzel yürekli, delikanlı insan.
bazılarının çoooooooooooook zoruna giden açıklama yapmış oyuncudur. sokmuş sokmuş çıkarmış konuşmasında da.
arkadaki kaldıraç flamalarına takanları göstermiş adamdır. lan diyarbakır'daki bayraklar rahatsız etmiyor da legal bir yapılanma mı rahatsız ediyor?
göt kıllarını göt etmiştir yine.
iktidar höyt dedi mi çenesini kapatıp eve kapanan nice nice ünlülerin aksine gözaltında kaldığı halde çizgisini bozmamıştır. karakter sahibi olmak böyle bir şeydir adam olmak böyle bir şeydir. helal olsundur.
içi güzel, gülüşü güzel adam. var olsun böyleleri.
ters yatırıp düz sikmiş kişi.

kimi mi sikmiş? aha bak hep buralarda ağlaşıyorlar.

sesin, redhack sözcüsünün sesine benziyor diye tutuklama nedeni mi olur lan dingil?
http://galeri.haberturk.c...in-en-ucuk-dovmeleri/1/13

dizi oyuncusu. ötesi değildir. hemen kahramanlaştırdınız adamı.
arka sıradakiler dizisinde gördüğüm an kanalı değiştirmeme sebep olan birkaç günlük gözaltıyla ülkenin devrimcisi seçilen canım cicim oyuncu. çıkarken atılan sloganlar da destekçisi olan siyasi grup hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. dönem maşasıdır.
konuşmasında rojova yı unutmamış olması takdire şayandır. bi çırpıda baya güzel söz söylemiştir.
kendisi bir zanlı, fişlenmiş biri olarak; toplumun uyutulmaya müsait yapısını şahane bir şekilde uzun zamandır keşfetmiş bulunan iktidarın medyayı istediği şekilde kullanması ve yönetmesine dair, serbest bırakıldıktan dakikalar sonra medyanın bizzat kendisine birkaç dakikaya sığdırdığı müthiş ayarları yapan kişidir.. sıradan biridir, bakan, patron ya da topçu değildir,, medyanın bir gücü yok aslında, o gücünü mala bağlamış halklardan aldığı için, halka ne dese çok gelir, bu nedenle sözünü doğrudan tezgahın başındakilere söylemiştir, onlar utansın diye de değil, zaten kendisi de söyledi bunlarda utanacak yüz olmadığını, ama bir nebze olsun uyanış, kafayı kaldırıp noluyor lan! diye etrafına bakmak çok mu zor, siz gözlerinizi kapattığınız, kulaklarınızı tıkadığınız ve oturduğunuz yerden akşamları çerezlerinizi yiyerek ölüm haberlerini sıcacık evlerden izlediğiniz ve olanlara hep tepkisiz duyarsız kaldığınız sürece daha nice masumlar, güçsüzler beşer onar içeri tıkılacak ebeleri sikilecek, işleri bittikten sonra; temizlenmiş aklanmış suçsuz olarak dışarı salınacaklar, kolları ve kanatları kırık bir şekilde, kalpleri kırık bir şekilde.. sanki sıra size hiç gelmeyecekmiş gibi.. tavuk olmayın, yürüyen bantlara birgün sizde atılır mezbahanın yolunu tutarsınız, demiştir kısaca..
hükümetin emperyalistlerin eline bakmasının, medyanında bunun şakşakcılığını yapmasının farkında olması bir tiyatro sanatçısı için özel bir durum olmasa gerek. önemli olan o sektörden ekmeğini kazanırken bu farkındalığı tüm çıplaklığı ile söyleyebilmesidir. şimdi geziye katılıp daha sonra belli baskılar neticesinde geri vites yapan tüm onursuz sanatçılara selam olsun.
medyaya tarihi bir ayar vermiş adamdır. en son uzaydan dünyaya atlayan felix böyle bir ayar vermişti evrene.
Sen yillarca arka siradakiler gibi uyusturucu etkisi birakan dizide oyna, genc beyinleri etki altinda birak sonra birden cika gel devrimci diye. Arkanada bir suru cahil, insanliga zarar toplulugu al ardindan gec caka sat hede hodo diye.
Olm bak genc insanlarsiniz kirmiyim diyorum o kalplerinizi ama sizin samimiyetinizi sikerim.
redhack üyesi olmakla suçlanan ve gözaltından çıkarken yapmış olduğu 2 dakikalık vurucu, dolu, doğru, etkileyici ve haklı konuşmasıyla bazen gerçekleri söylerken maskelere ihtiyacın olmadığını gösteren kişidir. gerçekleri söylerken maskelere ihtiyacın olmadığını göstererek redhack'ın miladını doldurmuştur. gerçekler maskelere gerek duymaz, duymamalı artık.
cesur konuşmasından ötürü tebrik edilmeyi hak eden, birçok kişinin yapamadığını yaparak hak edenlere ikiyüzlülüklerini suratlarına haykıran, kişilikli duruşuna saygı duyulası oyuncu.
yaptığı açıklamayla adını daha önce hiç duymamış kişilerin bile takdirini kazanmış, duygulara tercüman olmuş adam.